Vľavo hráčka Piešťan Alica Moravčíková a hráčka Šamorína Tilda Slamová. (Autor: TASR)
Sportnet|10. apr 2024 o 20:43

Do boja o piate miesto sa pozrú hráčky CBK Košice.

BRATISLAVA. Basketbalistky Piešťanských Čajok sa stali prvými finalistkami Niké extraligy žien.

Po presvedčivých dvoch výkonoch pridali aj tretí a po výhre 87:35 smerujú za obhajobou titulu.

Čajky hrali naplno tri štvrtiny, v tej poslednej strelili deväť bodov a prehrali ju 9:12. Tím najviac potiahla Ke'shunan Jamesová, ktorá nazbierala 27 bodov, pridala aj po dve asistencie a doskoky.

Aj napriek vyrovnanejšej sérii mal podobný priebeh zápas medzi Sláviou Banská Bystrica a MBK Ružomberok.

V treťom zápase vyhrali presvedčivo domáce Bystričanky 74:33 a vybojovali si prvý mečbal.

Ružomberčanky ťahali spolu so súperkami len jednu štvrtinu, po ktorej vyhrávali. Následne na to strelili za ďalších tridsať minút len 16 bodov.

Do boja o piate miesto sa pozrú hráčky CBK Košice, ktoré poľahky zdolali BK AS Trenčín 41:75.

Svoje súperky zatiaľ nepoznajú, no vyrysovať sa môže košické derby, miestne Young Angels vedú v sérii 1:0 a svoj druhý duel odohrajú vo štvrtok, 11. apríla.

Niké extraliga žien - semifinále:

Piešťanské Čajky - ŠBK Šamorín 87:35 (53:16)

Najviac bodov: Jamesová 27, Mandičová 18, Jurčenková 10 - Ošťádalová 15, Vargová 8, Bábiková 6

Diváci: 230

/konečný stav série: 3:0/

Slávia Banská Bystrica - MBK Ružomberok 74:33 (41:23)

Najviac bodov: Bogičevičová 12, Striešová a Sherillová po 10 - Štefančová 8, Havranová 7, Jackovecová 6

Diváci: 710

/stav série: 2:1/

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Basketbal»Čajky smerujú za obhajobou titulu, Bystričanky vymazali svoje súperky v druhom polčase