Ružomberok si doma finále pohára nezahrá, to bude rovnaké ako vlani

Momentka zo zápasu medzi MBK Ružomberok a Sláviou Banská Bystrica.
Momentka zo zápasu medzi MBK Ružomberok a Sláviou Banská Bystrica. (Autor: TASR)
TASR|17. feb 2024 o 22:10

Ružomberok nestačil na banskobystrickú Sláviu.

RUŽOMBEROK. Zloženie finálovej dvojice Slovenského pohára v basketbale žien bude v športovej hale Koniareň rovnaké ako v minulom roku.

Slávia Banská Bystrica triumfovala vo vyrovnanejšom semifinále nad domácim MBK Ružomberok 70:60 a v nedeľu nastúpi proti Piešťanom.

Čajky nemali problém s hráčkami Šamorína, ktoré zdolali 77:40.

"Gratulujem dievčatám k postupu do finále. Ďakujem Šamorínu, hlavne za prvý polčas, kedy hrali veľmi dobre. Nám nevyšiel vstup do zápasu tak, ako sme si predstavovali. Po prestávke sme však ukázali našu pravú tvár.

Až vtedy sme hrali to, čo sme chceli od začiatku. Vyhrali sme, a koncentrujeme sa na zajtrajšie finále,” povedal tréner Peter Jankovič.

Final Six Slovenského pohára v basketbale žien 2024:

Ružomberok - Banská Bystrica 60:70 (30:34)

Najviac bodov: Jackovecová 21, Buknová 12, Mikovčáková 6 - Martišková 17, Pulliamová 15, Bogičevičová 13

Piešťanské Čajky - Šamorín 77:40 (35:27)

Najviac bodov: Jamesová 13, Jurčenková, Mandičová a Mitrasinovičová po 12 - Marcová 12, Lüttmerdingová 8, Ošťádalová

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Basketbal»Ružomberok si doma finále pohára nezahrá, to bude rovnaké ako vlani