Inter Miláno potvrdil zisk titulu víťazstvom, dvomi gólmi sa zaskvel Calhanoglu

Hakan Calhanoglu oslavuje gól
Hakan Calhanoglu oslavuje gól (Autor: TASR/AP)
TASR|28. apr 2024 o 14:59 (aktualizované 28. apr 2024 o 22:44)

Milánčania využili vylúčenie hosťujúceho hráča.

RíM. Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom remizovali v nedeľňajšom zápase 34. kola Serie A s AS Rím 2:2.

Mužstvo trénera slovenskej reprezentácie Francesca Calzonu pokračuje v kolísavej forme, v uplynulých šiestich ligových dueloch získalo len šesť bodov.

V tabuľke patrí Neapolu ôsma priečka, Rimania sú na piatom mieste.

Hostia otvorili skóre duelu po hodine hry, keď Paulo Dybala premenil penaltu. O päť minút neskôr odpovedal Mathias Olivera a vyrovnal.

V 84. minúte rozhodca nariadil pokutový kop v prospech Neapola a Victor Osimhen poslal svoj tím do vedenia 2:1.

Domáci však tesný náskok nedokázali udržať a Tammy Abraham upravil hlavou na konečných 2:2. Situáciu ešte posudzoval VAR pre ofsajd, ale presný zásah platil.

Atalanta zdolal Empoli 2:0 a patrí jej šiesta priečka. Triumf domácich zariadili Mario Pašalič z penalty a Ademola Lookman. Empoli sú na 17. pozícii.

Hráči Interu Miláno zvíťazili nad FC Turín 2:0. Hostia hrali od 49. minúty bez vylúčeného Adriena Tamezeho a už istý majster tejto sezóny to využil vďaka dvom gólom Hakana Calhanogluho. Bologna remizovala s Udinese 1:1 a potvrdila štvrté miesto v tabuľke.

Serie A - 34. kolo:

Inter Miláno - FC Turín 2:0 (2:0)

Góly: 56. a 60. Calhanoglu. ČK: 49. Tameze (Turín)

/S. Lobotka (Neapol (odohral) celý duel/

ACF Fiorentina - Sassuolo Calcio 5:1 (1:0)

Góly: 58. a 66. Gonzalez, 17. Sottil, 54. Martínez, 62. Barák - 57. Thorstvedt

Tabuľka Serie A

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Inter Miláno potvrdil zisk titulu víťazstvom, dvomi gólmi sa zaskvel Calhanoglu