V Bundeslige ich čaká súboj o titul, v pohári však už karty nezamiešajú

Radosť útočníka Lipska Tima Wernera v zápase proti Dortmundu.
Radosť útočníka Lipska Tima Wernera v zápase proti Dortmundu. (Autor: TASR/ dpa via AP)
Sportnet|6. apr 2023 o 00:25

Nemecký pohár pozná všetkých semifinalistov.

BRATISLAVA. Futbalisti Bayernu Mníchov, Borussie Dortmund a Unionu Berlín mali začiatkom týždňa spoločné to, že ich čaká súboj o domáci titul.

Po stredajších zápasoch DFB Pokalu však platí aj to, že kompletné trio spomenutých klubov sa s pohárovou súťažou rozlúčilo už vo štvrťfinále.

Dortmund totiž prehral na pôde Lipska 0:2. V polovici prvého polčasu skóroval Timo Werner a v 98. minúte pridal gólovú poistku Willi Orbán.

Už v utorok Bayern nestačil doma na Freiburg a klub z hlavného mesta vyradil z hry dvojgólový útočník Frankfurtu Randal Kolo Muani.

Zoznam semifinalistov dopĺňa Stuttgart, ktorý po presnom zásahu Enza Millota z 83. minúty triumfoval na trávniku druholigového Norimbergu.

DFB Pokal - štvrťfinále:

1. FC Norimberg - Stuttgart 0:1 (0:0)

Gól: 83. Millot

Lipsko - Borussia Dortmund 2:0 (1:0)

Góly. 22. Werner, 90+8. Orbán

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Nemecko»DFB Pokal»V Bundeslige ich čaká súboj o titul, v pohári však už karty nezamiešajú