Čech umlčal McDavida s Draisaitlom. Colorado si vytvorilo náskok v sérii

Brankár Pavel Francouz potom, ako bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.
Brankár Pavel Francouz potom, ako bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|3. jún 2022 o 05:53

Colorado a Edmonton odohrali druhý zápas finále Západnej konferencie.

NHL - finále Západnej konferencie, 2. zápas

Colorado - Edmonton 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 24. Lehkonen (Kadri, Rantanen), 25. Manson (Kadri, Lehkonen), 27. Rantanen (Kadri, Landeskog), 56. MacKinnon (Makar)

Brankári: Francouz 24/24 - Smith 36/40

/stav série: 2:0 pre Colorado/

DENVER. V druhom zápase finále Západnej konferencie dokázali zvíťaziť hráči Colorada nad Edmontonom 4:0.

Čisté konto Avalanche vychytal Čech Pavel Francouz, ktorý zaskakoval za zraneného Darcyho Kuempera. Pripísal si 24 zákrokov. Kuemper sa zranil počas prvého zápasu série.

Colorado malo v prvej časti hry tri presilovky, vrátane jednej v prevahe 5 na 3. Ani jednu ale nepotrestali.

Výsledok zlomil dvojminútový úsek v druhej tretine.

Najprv Lehkonen tečoval strelu Kadriho, o 15 sekúnd na to sa po tvrdej strele radoval Josh Manson, ktoré otec Dave trénuje obrancov Edmontonu.

Trojgólové vedenie dal "lavínam" Mikko Rantanen po prečíslení. Pri všetkých troch góloch mal primárnu asistenciu Nazem Kadri.

Všetky tri góly padli v rozpätí dvoch minút a štyroch sekúnd.

Tretia tretina priniesla opäť mnoho vylúčení, prevažne na strane Oilers. Jedno z nich využil Nathan MacKinnon. Desiatemu gólu v play off nedokázal zabrániť Mike Smith, ktorý nemal lapačku.

"Olejári" v zápase prišli o Yamamota, ktorý mieril do šatní v druhej tretine po zranení v hornej časti tela.

Colorado dominovalo na strely, konečný pomer bol 39:24. Avalanche úspešne zastavili McDavida s Draisaitlom. Pre oboch ukončili deväť-zápasovú bodovú šnúru.

Za stavu 2:0 pre Avs sa séria sťahuje do Edmontonu.