Jozef Viliam Kmec po zápase, v ktorom strelil hetrik.
Jozef Viliam Kmec po zápase, v ktorom strelil hetrik. (Autor: Twitter / Prince George Cougars)
Oh my Hockey|3. mar 2024 o 08:24

Jozef Viliam Kmec v zámorskej juniorskej súťaži strelil gól a pripísal si asistenciu.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Jozef Viliam Kmec sa v nočnom zápase zámorskej juniorskej WHL blysol dvoma bodmi.

Najprv v 59. minúte znižoval stav stretnutia medzi jeho Prince George a Spokane na 3:4 a po vyrovnaní Funka 30 sekúnd pred koncom asistoval na víťazný zásah Heidta v predĺžení.

Slovenský obranca nazbieral v 50 zápasoch sezóny už 30 bodov. Nastupuje v prvom obrannom páre a jeho klub je na prvom mieste Západnej konferencie.

Jeho krajan Samuel Honzek strelil gól v zápase Vancouveru na ľade Kamloops. V presilovke pohotovo nasmeroval rýchlu prihrávku spoluhráča do brány.

Devätnásťročný útočník sa presadil deviatykrát v sezóne a na konte má 26 bodov v 26 stretnutiach. Jeho klub prehral 2:3.

Náš útočník Dalibor Dvorský strelil svoj 34. gól v sezóne. V zápase OHL otváral bekhendom skóre zápasu proti Oshawe. Jeho Sudbury ale nakoniec prehralo 2:6.

Slovák má po 43 zápasoch na konte už 67 bodov (34+33).

Veľmi dobrý zápas odchytal Šichabutdin Gadžiev. V drese Muskegon Lumberjacks zastavil 33 z 35 striel Waterloo a pomohol svojmu celku k výhre 5:2.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»WHL»VIDEO: Kmec hrá v najlepšom tíme v prvej obrane, Dvorský dal už 34. gól