John Tortorella.
John Tortorella. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|11. mar 2024 o 06:58

Okrem dištancu musí zaplatiť desiatky tisíc ako pokutu.

PHILADELPHIA. Hokejisti Philadelphie Flyers budú musieť odohrať najbližšie zápasy bez hlavného trénera. John Tortorella dostal trest od NHL.

Nebude môcť riadiť mužstvo v nasledujúcich dvoch dueloch. Okrem toho musí zaplatiť pokutu 50 tisíc dolárov za "neprofesionálne správanie".

Známy búrlivák pyká za incident z víkendového zápasu na ľade Tampy Bay. Rozhodcovia ho v polovici prvej tretiny, keď "letci" dostali gól na 0:4, vykázali z lavičky do konca stretnutia. On si z toho ťažkú hlavu nerobil.

Nielenže odmietal odísť, ale k tomu navyše poslal arbitrom niekoľko pikantných nadávok. Očividne nebol spokojný s tým, že jeho mužstvo hralo v početnej nevýhode o dvoch hráčov a kým súperi mali dovtedy dokopy 5 trestných minút, Flyers až 19.

Skúsený 65-ročný kouč nebude svojim zverencom k dispozícii v noci z utorka na stredu proti San Jose a o dva dni neskôr proti Torontu.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Odmietol opustiť striedačku a vynadal rozhodcom. NHL naparila Tortorellovi mastný trest