Zranený Šimon Nemec v prítomnosti klubového lekára.
Zranený Šimon Nemec v prítomnosti klubového lekára. (Autor: REUTERS)
Oh my Hockey|3. apr 2024 o 10:45

Nemec sa vrátil do hry v závere stretnutia.

NEWARK. Šimon Nemec nebude na zápas z utorkovej noci spomínať s radosťou. New Jersey Devils nastúpili doma proti Pittsburghu Penguins.

Nezískali ani bod, a to predovšetkým vďaka hororovej tretej tretine. Pred ňou ešte viedli 3:1, no prehrali 3:6.

V poslednom dejstve sa za vyrovnaného stavu 3:3 stala Nemcovi veľká nepríjemnosť. Súperov útočník Jevgenij Malkin mu uštedril tvrdý bodyček.

Hra síce pokračovala, ale zakrátko ju prerušil hvizd rozhodcov. Slovenský mladík sa nezdvíhal z ľadu a bol v bolestiach.

Incident sa odohral v 52. minúte. Nemec na chvíľu odstúpil z hry, avšak v závere duelu sa vrátil. Dokopy odohral 18 minút a 15 sekúnd s dvomi mínuskami a tromi blokmi.

Arbitri pôvodne neplánovali Rusovi udeliť nijaký trest. Napokon sa však dohodli na dvojminútovej presilovke pre "diablov".

Ďalšie informácie o zdravotnom stave Šimona Nemca neboli zverejnené. Návrat do hry však predznamenáva dobré správy.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Hrozivé momenty. Šimona Nemca zložil legendárny Malkin, zvíjal sa na ľade