Fotogaléria (9)
Juraj Slafkovský oslavuje po skompletizovaní prvého hetriku v NHL (Autor: Reuters)
Oh my Hockey, TASR|10. apr 2024 o 06:00 (aktualizované 10. apr 2024 o 06:38)

Dokázal to ako druhý najmladší Slovák v dejinách.

NEW YORK. Keď naposledy strelil Slovák hetrik v NHL, písal sa rok 2016 a podarilo sa to Tomášovi Tatarovi, vtedy hrajúcemu za Detroit.

Čakanie bolo neúprosne dlhé, no napokon sa skončilo. Na začiatku apríla 2024 sa o to postaral Juraj Slafkovský. Strelil svoj prvý hetrik v najlepšej lige sveta.

Dokázal to proti Philadelphii. Jeho Montreal vyhral jednoznačne 9:3.

Fotogaléria: Juraj Slafkovský strelil v NHL prvý hetrik v kariére

Prvý gól strelil so šťastím po 65 sekundách. Puk sa oňho obtrel, keď stál pred bránkou. Druhý presný zásah pridal v 29. minúte, keď sa napriek pádu udržal na nohách a po kombinácii ho voľného pred bránkou našiel Suzuki. Hetrik skompletizoval víťazným gólom v čase 31:22, keď rutinérsky zakončil rútiac sa na brankára Erssona.

Slafkovský sa stal druhým najmladším Slovákom s hetrikom po Mariánovi Gáboríkovi. Vo veku 20 rokov a 10 dní mu patrí rovnaká pozícia aj v histórii Montrealu, v ktorej ho prekonal iba Stephane Richer.

Bodovo sa darilo aj jeho krajanom-obrancom.

Erik Černák zaznamenal asistenciu pri víťazstve Tampy Bay 5:2 nad Columbusom. Asistoval v čase 45:56, keď jeho kapitán Steven Stamkos uzavrel hetrik.

Na ľade strávil 19 minút a 39 sekúnd, pripísal si dve plusky, dve strely na bránku a tri bodyčeky.

Rovnakým spôsobom si rozšíril štatistiky Martin Fehérváry. Ten má slušnú formu, keďže asistoval v dvoch po sebe idúcich zápasoch a v posledných piatich stretnutiach zaknihoval tri gólové prihrávky.

Tentoraz sa pričinil o prvý gól v zápase proti Detroitu, keď zastavil puk na útočnej modrej a našiel strelca Stromea. Caps zdolali priameho konkurenta v boji o postup do play-off 2:1.

Fehérváry odohral 21 minút a 24 sekúnd, pripísal si plusový bod a tri bloky.

Alexander Ovečkin takisto skóroval a stanovil nový rekord NHL v počte sezón s aspoň 30 gólmi v základnej časti - počas kariéry ich zaknihoval už osemnásť.

New Jersey Devils prehrali na domácom ľade proti Torontu 2:5. Nezabránil tomu ani Šimon Nemec, ktorý odkorčuľoval 16 minút a 59 sekúnd, odsedel si menší trest, dvakrát vystrelil a zablokoval tri strely.

Hokejisti Calgary vyhrali na ľade San Jose 3:2 po predĺžení. Útočník Martin Pospíšil odohral 12 minút a 55 sekúnd, zaznamenal mínusku, menší trest, strelu na bránku a tri bodyčeky.

Boston - Carolina 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 37. McAvoy (Lauko, J. Boqvist) – 31. Svečnikov (J. Staal, Slavin), 34. Teräväinen (Svečnikov, Slavin), 51. Guentzel (Orlov, Jarvis), 54. Jarvis (Skjei, J. Staal)

Brankári: Swayman 22/26 - Kočetkov 22/23

Detroit - Washington 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 60. P. Kane (Perron, Raymond) – 38. D. Strome (Fehérváry), 40. Ovečkin (Oshie)

Brankári: Lyon 21/23 - Lindgren 42/43

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 21 minút a 24 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusový bod a tri bloky/

Florida - Ottawa 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 13. Lundell (Stolarz), 15. Cousins (Mikkola, Bennett)

Brankári: Stolarz 24/24 - Korpisalo 28/30

Montreal - Philadelphia 9:3 (1:0, 5:0, 3:3)

Góly: 2. Slafkovský (Matheson, Caufield), 29. Slafkovský (Suzuki, Matheson), 31. Gallagher (Kovacevic, Harris), 32. Slafkovský (Savard), 33. Jos. Anderson (Harris, Pearson), 36. Dvorak (Harris), 51. Dvorak (Harvey-Pinard), 52. Gallagher (Armia, Kovacevic), 59. Armia (Gallagher, Newhook) – 45. Poehling (Tippett, E. Johnson), 56. Farabee (Lycksell, N. Cates), 58. Poehling (E. Johnson, Tippett)

Brankári: Montembeault 33/36 - Ersson 12/17, Fedotov 9/13

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 14 minút a 58 sekúnd, strelil hetrik, dokopy mal šesť streleckých pokusov, rozdal tri bodyčeky, zaznamenal plusku a blok/

New Jersey - Toronto 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Góly: 15. Hischier (Mercer, B. Smith), 26. Mercer (Hischier) – 9. N. Robertson, 35. Bertuzzi (Domi, McCabe), 36. Giordano (Matthews, Bertuzzi), 48. Matthews (Domi), 59. Bertuzzi (McCabe, Marner)

Brankári: Allen 32/36 - Woll 18/20

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 16 minút a 59 sekúnd, odsedel si menší trest, dvakrát vystrelil a zablokoval tri strely/

NY Islanders - NY Rangers 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)

Góly: 5. Reilly, 12. Horvat (Dobson, Barzal), 14. Palmieri (Nelson, Dobson), 60. Lee (Pageau, Engvall) – 28. Kreider (Panarin, Zibanejad), 36. Fox (Kreider, Trocheck)

Brankári: Varlamov 32/34 - Šesťorkin 25/28

Tampa Bay - Columbus 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Góly: 17. Point (Kučerov, Duclair), 35. Stamkos (Kučerov, Hedman), 46. Cirelli (Hagel, Stamkos), 46. Stamkos (Hagel, Černák), 58. Stamkos – 20. Marčenko (Sillinger, Severson), 28. Marčenko (J. Gaudreau)

Brankári: Vasilevskij 30/32 - Greaves 28/32

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 39 sekúnd, pripísal si asistenciu, dve plusky, dve strely na bránku a tri bodyčeky/

Dallas - Buffalo 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Góly: 7. J. Robertson (Hintz), 24. W. Johnston, 26. Pavelski (C. Tanev, Harley) – 5. Tuch, 10. Dahlin (Power, Krebs)

Brankári: Oettinger 19/21 - Luukkonen 22/25

Nashville - Winnipeg 3:4pp (1:3, 0:0, 2:0 - 0:1)

Góly: 5. Novak (Sherwood), 48. Stastney (Josi, Sherwood), 50. O'Reilly (Josi, Nyquist) – 7. Vilardi (Scheifele, Morrissey), 9. Scheifele (Toffoli), 13. DeMelo (M. Barron), 62. Connor (Scheifele, Pionk)

Brankári: Saros 18/22 - Hellebuyck 45/48

Colorado - Minnesota 5:2 (2:2, 3:0, 0:0)

Góly: 5. Lehkonen (MacKinnon, Makar), 9. MacKinnon (Drouin, Makar), 27. Makar (Toews, Drouin), 35. MacKinnon (Drouin, Toews), 40. MacKinnon (Lehkonen) – 11. Kaprizov (Zuccarello, Boldy), 20. Boldy (Zuccarello, Chisholm)

Brankári: Georgijev 20/22 - Gustavsson 27/32

Anaheim - Los Angeles 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 18. Vatrano (Gudas, R. Strome), 42. Killorn (Fowler, R. Strome), 46. Zegras – 6. A. Thomas (Lewis, Gavrikov)

Brankári: Dostál 36/37 - Talbot 24/27

Seattle - Arizona 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Góly: 2. Wright (Eberle, Schwartz), 3. Burakovsky (Beniers, Schultz), 25. Schultz (Bjorkstrand, Beniers), 47. B. Tanev (Gourde, Kartye), 50. Borgen (Oleksiak, Bjorkstrand)

Brankári: Grubauer 39/39 - Vejmelka 20/25

San Jose - Calgary 2:3pp (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Góly: 8. Eklund (Zetterlund, Granlund), 23. MacDonald (Hoffman) – 26. R. Andersson (Coronato, Ochoťuk), 35. Kadri (Kuzmenko, Šarangovič), 63. Kuzmenko (Kadri)

Brankári: Blackwood 38/41 - Wolf 20/22

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 12 minút a 55 sekúnd, zaznamenal mínusku, menší trest, strelu na bránku a tri bodyčeky/

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Slafkovský strelil prvý hetrik v NHL! Je prvým Slovákom po ôsmich rokoch