McDavid ukončil strelecké suchoty. Úchvatnou sériou ohrozuje Gretzkého rekord

Connor McDavid.
Connor McDavid. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|29. feb 2024 o 06:50

V NHL sa hrali dva zápas

NEW YORK. Hokejisti Edmontonu zvíťazili v noci na štvrtok v zápase NHL nad St. Louis 3:2 po predĺžení.

Kapitán kanadského tímu Connor McDavid strelil 27 sekúnd pred koncom predĺženia víťazný gól a okrem toho zaznamenal dve asistencie, pričom na domácom ľade bodoval už v 24 stretnutiach za sebou.

Zároveň ukončil svoje strelecké suchoty, ktoré trvali od 7. februára celkovo desať stretnutí.

"Už som bol celkom unavený. Mattias (Ekholm) mal toho tiež dosť, prenechal mi puk a ja som sa snažil dať tomu ešte poslednú šancu.

Snažil som sa dostať čo najbližšie k bránke, vystreliť a našťastie to tam padlo," opísal McDavid rozhodujúci moment.

"Parádny gól. Ideálne načasovanie, nemohlo to byť lepšie," poznamenal tréner "olejárov" Kris Knoblauch.

McDavid však asistuje zápas čo zápas. Tento duel bol šiestym v poradí, v ktorom zaknihoval aspoň dve asistencie. Dlhšiu sériu v dejinách NHL mal len Wayne Gretzky s ôsmimi stretnutiami.

V ďalšom dueli hokejisti New Yorku Rangers zdolali Columbus 4:1 a vyšvihli sa na čelo tabuľky Východnej konferencie.

Rangers sa stali prvým tímom v tomto ročníku so 40 víťazstvami. Hrdinom stretnutia s Blue Jackets bol Artemij Panarin, ktorý zaznamenal tri kanadské body za dva góly a asistenciu.

Ruský útočník skóre otvoril a aj ho uzavrel. Záverečné dva góly dali "jazdci" do prázdnej bránky pri neúspešnej power play hostí.

Chris Kreider sa na triumfe podieľal gólom a asistenciou, brankár Igor Šesťorkin predviedol 30 úspešných zákrokov, prekonal ho len Cole Sillinger v 44. minúte.

Rangers vyhrali 11. zápas z uplynulých dvanástich. Na 40 výhier potrebovali odohrať len 60 zápasov, čím vyrovnali klubový rekord z ročníka 1972/73.

"Je to určite úspech, ale len pokračujeme v budovaní našej hry," povedal podľa nhl.com kapitán Jacob Trouba.

"V tejto fáze sezóny sa neodovzdávajú žiadne trofeje. Je to skvelé, ale komu na tom v skutočnosti záleží?"

NHL - základná časť - 29. február:

NY Rangers - Columbus 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 28. Panarin (Trocheck), 35. Fox (Kreider), 60. Kreider (Panarin, Vesey), 60. Panarin (Trouba, K. Miller) – 44. Sillinger (Severson)

Brankári: Šesťorkin 30/31 - Merzlikins 26/28

Edmonton - St. Louis 3:2pp (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 19. Hyman (McDavid, Nugent-Hopkins), 25. Hyman (McDavid, Bouchard), 65. McDavid (Ekholm, Nugent-Hopkins) – 3. Thomas (Krug, Kyrou), 5. Bučnevič (Kyrou, Thomas)

Brankári: Skinner 32/34 - Binnington 32/35

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»McDavid ukončil strelecké suchoty. Úchvatnou sériou ohrozuje Gretzkého rekord