Istú časť pretekov figurovali až na šiestom mieste.

+ 9 s

3.

Dánsko

+ 41 s

GLASGOW. Švajčiarski horskí cyklisti vyhrali v stredu miešanú štafetu na MS v cyklistike 2023 v Glasgowe.

Šestica v zložení Dario Lillo, Nicolas Halter, Linda Indergandová, Ronja Blöchlingerová, Anina Hutterová a Nino Schurter dosiahla čas 1:05:42 h.

Ich náskok na druhé Francúzsko bol deväť sekúnd, pódium doplnili Dáni s mankom 41 sekúnd.

Švajčiari figurovali istú časť pretekov až na šiestom mieste, vedenie prevzali v poslednom šiestom kole a Schurter ho už dokázal udržať do cieľa a obhájiť tak titul z Les Gets.

Na prvej priečke boli najdlhšie Briti, viedli dve kolá, no počas jazdy Emily Carrickovej-Andersonovej sa začali prepadať a nakoniec skončili na šiestom mieste.

Zloženie miešaných štafiet na MS v horskej cyklistike 2023

1. Švajčiarsko - Dario Lillo, Nicolas Halter, Linda Indergandová, Ronja Blöchlingerová, Anina Hutterová, Nino Schurter

2. Francúzsko - Adrien Boichis, Julien Hemon, Loana Lecomte, Line Burquier, Anais Moulin, Jordan Sarrou

3. Dánsko - Tobias Lillelund, Albert Philipsen, Julie Lillelundová, Sofie Pedersenová, Caroline Boheová, Sebastian Fini Carstensen

Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»Vedenie prevzali až v poslednom kole. Švajčiari získali zlato v miešanej štafete