Infarktový záver štvrťfinálového stretnutia KFL : Veľké Kapušany - Trhovište!

07.03.2019, Lucia Pivarníková

Uplynulý víkend bolo v Krajskej futbalovej lige na programe jej štvrťfinále. Medzi osmičku najlepších sa dostali šiesti zástupcovia krajských súťaži Medzev, FC Košice "U19", Krompachy, Veľké Revištia, Veľké Kapušany a Pavlovce nad Uhom. Túto šesticu ešte doplnila dvojica finalistov z oblastného „pavúka“ Gelnica a Trhovište.

image

MFK Veľké Kapušany – TJ Družstevník Trhovište 2:1 (0:0) G: Ballók, Fintor – Bogár.

Hralo sa na UT v Trebišove.

Doslova infarktový záver malo prvé štvrťfinálové stretnutie medzi zástupcom štvrtej ligy JUH z Veľkých Kapušian a Trhovišťami pôsobiacimi v najvyššej okresnej súťaži OBFZ Michalovce v „Čižmar Arene“ na UT v Trebišove. Favoritom bol pred stretnutím ostrieľaný štvrtoligista. Trhovištiam sa veľké šance nedávali, no keď sa práve oni Bogárom v 61.minúte dostali do vedenia, tak vo vzduchu viselo veľké prekvapenie. Črtajúcu sa pohromu pre Veľké Kapušany zastavil až v 86. minúte Ballók, ktorý zo štandartnej situácie najprv vyrovnal, aby potom o dve minúty neskôr samotný manažér V.Kapušian Ján Fintor rozhodol o víťazstve, a teda aj postupe štvrtoligistu do semifinále Krajskej futbalovej ligy.

Trhovište však dosiahli v tejto súťaží veľký úspech. Dostali sa až do finále oblastného „pavúka“ KFL a štyri minúty ich delili aj od celkového semifinále KFL…

image

Spartak Medzev – FC Košice „U19“ 2:1 (1:1) G: Dzurik, Haluška – Szabó. ( Majoroš (Medzev) v 53.minúte nepremenil pokutový kop).

Hralo sa na UT v Moldave n/B.

Aj druhé štvrťfinálové stretnutie sa skončilo najtesnejším víťazstvom favorita. Medzev sa v „Popovič Aréne“ na umelej tráve v Moldave n/B stretol so šikovnými mladíkmi z FC Košice. Skúsený líder štvrtej ligy JUH sa teda postavil proti mladíckej dravosti z FC Košice. A boli to práve mladíci, ktorí sa Szabóm v 39.minúte ujali vedenia. Ich radosť však netrvala dlho. Dve minúty pred polčasovou prestávkou sa podarilo Medzevu vyrovnať, keď presne namieril Dzurik. Druhý polčas začali lepšie hráči Medzeva, ktorých Haluška poslal do jednogólového vedenia. „Poistku“ mohol pridať špílmacher Majoroš, no pokutový kop v 53.minúte nepremenil a mladíci z FC Košice tak „žili“ až do konca stretnutia. Vyrovnať sa im už napokon nepodarilo, a tak sa do semifinále dostal líder štvrtej ligy JUH….

image

TJ Veľké Revištia - OŠK Pavlovce nad Uhom 2:3 (1:1) G: Majerník, Fedor – Smoľák 2, Gibilov.

Hralo sa na UT v Michalovciach.

Najväčší štvrťfinálový šláger sa odohral v nedeľu na práve poludnie v „Sabol parku“ v Michalovciach. Skúsený dlhoročný treťoligista z Veľkých Revíšť nastúpil na stretnutie proti ambicióznemu nováčikovi štvrtej ligy JUH z Pavloviec nad Uhom. Ten sa pred zápasom netajil, že by radi treťoligistu poriadne potrápili a pokúsili sa postúpiť do semifinále tejto súťaže. Červená karta, dva nepremenené pokutové kopy, skvelá divácka kulisa. Futbalový fanúšik si v nedeľu v Michalovciach skutočne prišiel na svoje. V obojstranne kvalitnom zápase sa jeden z kľúčových okamihov odohral už v 15.minúte, keď bol za udretie protihráča vylúčený skúsený stopér V.Revíšť Jaroslav Dargaj. Veci sa diali aj hneď nato. V 19.minúte šikovný stredopoliar Pavloviec na Uhom Ján Smoľák svojim gólom naklonil misky váh na stranu svojho mužstva. Nie však nadlho. V 36.minúte Majerník vyrovnal a v 45.minúte odpískal hlavný rozhodca penaltu v prospech V.Revíšť. Loptu si na biely bod postavil Mikuláš Fedor. Jeho strelu však ukrajinská brankárska akvizícia v drese Pavloviec nad Uhom Myroslav Liutnianskyi kryl. Polčas sa tak skončil nerozhodne 1:1. Do druhého polčasu nastúpili oba celky s cieľom strhnúť víťazstvo na svoju stranu. O čosi v zložitejšej situácii boli V.Revištia, ktoré od 15.minúty dohrávali desiati. To v druhom polčase ich súper dokonale využil. Najprv v 60.minúte Gibilov strhol vedenie na stranu Pavloviec n/U, aby o 6.minút neskôr zvýšil už na 1:3 opäť Ján Smoľák. O dve minúty nato nariadil hlavný rozhodca opäť pokutový kop v prospech treťoligistu. Loptu si opäť na biely bod postavil Mikuláš Fedor. No ukrajinský brankár s ligovými parametrami sa opäť vyznamenal a penaltu chytil. Ani kontaktný gól už spomínaného Fedora v 70.minúte na 2:3 nezabránil tomu, že do semifinále Krajskej futbalovej ligy sa celkom senzačne dostal nováčik zo štvrtej ligy JUH z Pavloviec nad Uhom.

image

Štvrté štvrťfinálové stretnutie medzi Krompachmi a Gelnicou sa neuskutočnilo z dôvodu nenastúpenia Gelnice na toto stretnutie, a tak do semifinále postúpil treťoligista z Krompách.