03.09.1919, Lucia Pivarníková

Lukáš Bodnár: „Projekt Krajskej futbalovej ligy nám môžu závidieť v každom kúte Slovenska“

03.09.1919, Lucia Pivarníková

Zimná časť Krajskej futbalovej ligy má pred sebou svoju druhú kapitolu. Už od 16. septembra sa budú môcť jednotlivé kluby prihlasovať do tejto súťaže Košického samosprávneho kraja. 

Niekoľko otázok sme preto položili futbalovému odborníkovi pánovi Lukášovi Bodnárovi.

 

 1. Lukáš ako by ste zhodnotili prvý ročník zimnej časti Krajskej futbalovej ligy?
 

„V prvom rade by som chcel povedať, že príprava takejto súťaže bola veľmi náročná. Strávili sme neskutočné množstvo času nad jej prípravou. Viete, všetko nové prináša veľa úskalí. Konečne nesúhlasím s tvrdením, že na Slovensku na to, čo je dobré a čo má zmysel nie sú zvyčajne peniaze. Už to neplatí. V Košickom samosprávnom kraji sa našli pre túto súťaž financie. Preto veľká vďaka vedeniu KSK. Zároveň chcem dodať ešte jednu podstatnú vec, a to, že táto súťaž by bez výraznej podpory Východoslovenského futbalového zväzu nemohla fungovať. Som rád, že spolupráca medzi KSK a VsFZ fungovala na vysokej úrovni, preto môžem ja osobne prvý ročník zimnej časti Krajskej futbalovej ligy zhodnotiť len a len pozitívne. Iste, nedá sa každému vyhovieť a určite sa počas samotného priebehu tejto súťaže vyskytli aj „muchy“. Verím ale, že tie sme už vychytali a druhý ročník bude ešte lepší ako bol ten prvý“.

 

 2. Čo je alfou a omegou tejto súťaže?

„Ide o akúsi podporu amatérskeho futbalu. Treba si uvedomiť, že profesionálny futbal by bez toho amatérskeho len ťažko mohol existovať. Podstatou tejto súťaže je pomôcť amatérskym klubom počas dlhej zimnej prestávky. Ak zoberieme do úvahy, že poplatok za odohranie jedného zápasu na umelej tráve stojí v priemere okolo sto eur, tak to nie je pre kluby zanedbateľná položka. Táto súťaž umožňuje klubom, ktoré sa do nej prihlásia, štartovať bezplatne. Prenájom umelých tráv a rozhodcov hradí KSK. Mužstvá ktoré štartujú v krajských súťažiach budú hrať aj tento rok skupinovo. Kluby z oblastných futbalových zväzov budú hrať pavúkovo, t.j vyraďovacím systémom. Myslím, že Krajskú futbalovú ligu nám môžu závidieť v každom kúte na Slovensku“.

 

 3. Bude sa hrať na rovnakých ihriskách s umelou trávou ako v prvom ročníku?
 

„Som rád, že nám v Košiciach na Janigovej ulici pribudlo ďalšie ihrisko s umelým povrchom. To jedno na Užhorodskej ulici absolútne nepostačovalo, nakoľko bol o jej prenajatie veľký záujem. Prednosť logicky dostávali futbalové kluby v Košiciach a pre ostatné už prakticky neboli voľné termíny. Určite budeme spolupracovať aj s maďarskou stranou. V mestečku Sátoraljaújhely nám vyšli vo všetkom maximálne v ústrety a bola skutočne radosť s nimi spolupracovať. Tu zavážila hlavne poloha, pretože do Maďarska to majú blízko kluby, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti hraníc“.

 

4. Čo očakávate od druhého ročníka tejto súťaže?
 

Očakávam ešte väčší záujem než v prvom ročníku. Pred rokom sa nám do súťaže prihlásilo 94 mužstiev. Pevne verím, že toto číslo bude teraz ešte väčšie. Určite príde aj k nejakým úpravám, ale to sa všetci včas prostredníctvom úradných správ dozvedia. Jednotlivé kluby z Košického kraja sa do súťaže budú môcť začať prihlasovať od 16. septembra do konca októbra tohto roka“.

Prečítané: 503x