02.12.1919, Lucia Pivarníková

V druhom ročníku Krajskej futbalovej ligy je prihlásených 106 mužstiev!

02.12.1919, Lucia Pivarníková

31. október bol termín, do ktorého sa jednotlivé futbalové kluby z Košického kraja mohli prihlásiť do tejto zimnej súťaže. Aj v tomto roku mali možnosť prihlásiť sa mužstva z regionálnych súťaži ako aj kluby z oblastných futbalových zväzov. Oproti minulému ročníku počet klubov mierne vzrástol. Prihlásilo sa totiž o 13 mužstiev viac ako v prvom ročníku ( v prvom ročníku bolo prihlásených 93 klubov). Z regionálnych súťaži je v súťaži prihlásených 45 klubov a z oblastných futbalových zväzov 61 mužstiev.

Z našej najvyššej regionálnej súťaže, teda III. ligy Východ sa do Krajskej futbalovej ligy mali možnosť prihlásiť štyri mužstva. Prihlášku však podali iba dve a to Veľké Revištia a nováčik súťaže z Kalše. Prihlášku do súťaže nepodal minuloročný finalista z Krompách a rovnako opäť ani Spišská Nová Ves, kde sa aj tento rok na umelej tráve budú odohrávať zápasy druhého ročníka KFL.

Zo štvrtej ligy JUH sa do súťaže prihlásilo 13 klubov. A to: Rudňany, Medzev, Čaňa, Strážske, Ťahanovce, Spišské Vlachy, Topoľany, Geča, Sobrance, Veľké Kapušany, Kráľovský Chlmec. Do KFL sa prihlásil aj minuloročný víťaz a to Pavlovce nad Uhom. Do súťaže sa premiérovo prihlásili aj Sokoľany, ktoré v súťaži v minulom ročníku chýbali. Prečo sa Sokoľany do druhého ročníka KFL prihlásili? Kapitán mužstva Peter Grutka: „ Po neúspešnej jeseni, ktorá bola sprevádzaná zraneniami v našom mužstve, to bude výborná príležitosť na tvorbu nového mužstva, zohranie sa. Je to výborný projekt ( tkzv. Súťaž), kde budeme mat možnosť si porovnať sily so súpermi nielen z našej súťaže. Dúfam, že pre nás to bude kvalitná zimná príprava v našom boji o zotrvanie v 4 lige JUH“. V KFL neprejavil záujem podobne ako pred rokom aktuálny štvrtoligový líder Slavia TU Košice, takisto ani Kechnec a rovnako možnosť pôsobiť v KFL nevyužil ani nováčik štvrtej ligy JUH z Cejkova. Jozef Kročko, tréner Cejkova: „ Do KFL sme sa neprihlásili ani v minulom roku a po zvážení ani tento rok. Pre nás, sa táto súťaž začína v príliš skorom termíne a niektoré zápasy sa musia odohrať skoro ráno, keď sú ešte veľmi nízke teploty. Mali sme ako nováčik štvrtej ligy JUH veľmi náročnú jeseň, potrebujeme si poriadne oddýchnuť a zimnú prípravu si naplánujeme bez našej účasti v KFL“.

Až troch piatych líg sa mali možnosť kluby prihlasovať do KFL. A to z piatej ligy Košicko- Gemerskej, Zemplínskej a Podtatranskej. 5. liga Podtatranská je špecifická v tom, že v nej pôsobia mužstva z Košického aj Prešovského kraja. Je potešiteľné že všetky kluby z Košického kraja pôsobiace v tejto súťaži využili možnosť prihlásiť sa do KFL a to: Harichovce, Hrabušice, Olcnava, Nálepkovo, Gelnica a Kluknava. Z Košicko – Gemerskej časti sa prihlásilo celkom 11 mužstiev. Nechýba v nej ani „znovuzrodená“ Rožňava či Lokomotíva Košice, ktorá patrí k hlavným ašpirantom na postup do štvrtej ligy JUH. Do KFL sa ako nové mužstvo prihlásila Kokšov – Bakša a nováčik súťaže Dvorníky – Včeláre. Naopak po prvom ročníku sa do toho druhého neprihlásili mužstvo Budimíra. Rovnako ako v minulom tak aj ani do tohto ročníka sa neprihlásilo Krásnohorské Podhradie. Jej predseda Štefan Kún to odôvodnil takto: „ Uvažovalo sme nad touto možnosťou. No úprimne povedané som sa obával blamáži, že by sme na niektoré zo stretnutí nenastúpili a narušili by sme tak regulárnosť našej skupiny. Veľa našich hráčov si chce od futbalu oddýchnuť a nemal som istotu, že všetky zápasy plnohodnotne odohráme, tak sme sa napokon ani do druhého ročníka KFL neprihlásili“. Rovnako sa neprihlásil ani nováčik piatej ligy Košicko – Gemerskej z Kysaku. Zo Zemplínskej piatej ligy sa prihlásilo 13 mužstiev. Jediný klub, ktorý nepodal prihlášku do tejto súťaže sú Michaľany, ktoré v nej v prvom ročníku paradoxne pôsobili. Prihlásili sa aj obaja nováčikovia, líder z Budkoviec a aj Vojčice.

Z oblastných futbalových zväzov sa do druhého ročníka KFL prihlásilo 61 mužstiev. Najviac až 18 mužstiev sa prihlásilo z ObFZ Michalovce. Medzi nimi nechýba ani finalista „okresnej“ časti tejto z minulého ročníka a to Trhovište. Do tohto ročníka sa premiérovo prihlásil aj aktuálny líder najvyššej okresnej súťaže a to Palín. Tajomník klubu Miloš Varjassy účasť klubu vyjadril takto: „ Pred rokom sme sa do tejto zimnej súťaže neprihlásili, nakoľko to bol volebný rok a sme nevedeli ako sa obecné zastupiteľstvo postaví k otázke futbalu v obci. Nakoľko sa postavilo kladne, tento rok už v tejto novovytvorenej súťaže nechýbame a radi by sme sa v nej dostali čo najďalej. Je to akési spestrenie zimnej prípravy. Zápasy sa hrajú na umelých trávach a klub prakticky neplatí za účasť v tejto súťaži nič. Osobne sa na tieto zápasy už veľmi teším“. Druhý najvyšší počet klubov z oblastných futbalových zväzov je z ObFZ Trebišov. Prihlásilo sa z neho 14 mužstiev. Nechýbajú ani obaja lídri svojich šiestoligových skupín a to Veľaty a Borša. Prihlásili sa aj nové mužstvá z tohto okresu ako Veľký Horeš, Vojka, Zemplínske Jastrabie či Biel. Zástupcovia ObFZ Michalovce a ObFZ Trebišov, tak vlastne tvoria viac ako polovicu všetkých prihlásených mužstiev. 10 klubov sa prihlásilo z ObFZ Košice – okolie. Z novo prihlásených mužstiev spomenieme aktuálneho lídra najvyššej okresnej súťaže z Ruskova či futbalové kluby z Paňoviec alebo Turne nad Bodvou. Nechýba ani „ex“ piatoligista z Bidoviec. Možnosť prihlásiť sa využilo aj 6 klubov z Metského futbalového zväzu Košice, ktorého predsedom je Fortunaligový rozhodca Dušan Sedlák. Za zmienku stojí aj prihlásenie Šace, ktorá sa opäť objavila na futbalovej mape.
7 klubov bude v „pavúku“ klubov z ObFZ v KFL zastupovať ObFZ Spišská Nová Ves. Nebude v ňom chýbať ani aktuálny líder šiestej ligy z Margecian, či aktuálne druhý celok siedmej ligy v Spišskom ObFZ a to Baník Poráč. 6 klubov sa prihlásilo z ObFZ Rožňava. Aj z tohto ObFZ sa do KFL prihlásil aktuálny jesenný líder šiestej ligy a to Krásnohorská Lúka ale aj druhý celok z Vyšnej Slanej. Aj líder siedmej ligy Gemerskej Polomy na čele s bývalým ligovým hráčom Rožňavy, Spišskej Novej Vsi, Rimavskej Soboty či Čane Milošom Gallom, nechýba v tomto ročníku Krajskej futbalovej ligy.

Druhý ročník Krajskej futbalovej ligy sa bude odohrávať rovnako ako v minulom úvodnom ročníku od januára do marca 2020. Pribudne ďalšia umelá tráva a to na Janigovej ulici v Košiciach. O vylosovaní skupín a „pavúka“ Vás budeme v najbližších dňoch informovať.

Prečítané: 281x