Krajská futbalová liga má na programe štvrťfinálové stretnutia!

02.03.2019, Lucia Pivarníková

 

My sme teda oslovili zástupcov jednotlivých klubov aby nám zodpovedali na tri otázky:

1. Ako ste spokojní s vaším doterajším účinkovaním v Krajskej futbalovej lige?
2. Aká je situácia v mužstve pred štvrťfinálovým zápasom?
3. Váš tip na výsledok zápasu?

Sobota 2.3.2019 o 14:00 UT Trebišov:

MFK Veľké Kapušany- TJ Družstevník Trhovište
(Benedik – Lang – Konečný)

Tibor Nagy (tréner V.Kapušian)

1. „V základnej skupine KFL sme narazili na celky z nižších súťaži. Až na remízu s Krišovskou Lieskovou sme zvíťazili vo všetkých ostatných stretnutiach. Nerád by som podceňoval kvalitu týchto mužstiev, ale mám pocit, že sme v základnej skupine neboli poriadne dostatočne preverení, a tak vlastne ani neviem na čom vlastne sme. Stihli sa nám zraniť aj niektorí hráči, no verím, že do začiatku jarnej časti budú fit“.

2. Tak ako som spomínal, trošku nás trápia zranenia niektorých hráčov. Vedeniu klubu sa však podarilo dotiahnuť posily, a tak dúfam, že nám pomôžu. Trénujeme stále 3 krát v týždni a na štvrťfinálový duel s Trhovišťom sa pripravujeme ako na každý iný“.

3. „ Rozdiel medzi súťažami 4. a 6. ligou je dosť veľký a malo by sa to prejaviť aj na ihrisku. Verím, že vyhráme minimálne o tri góly...“

Vladimír Koba ( predseda TJ Družstevník Trhovište)

1. „Pre náš klub je celkovo pôsobenie v tejto súťaži veľmi prospešné. Odohrali sme dostatok zápasov na umelej tráve a ako bonus sme to dotiahli až do finále OBFZ kde sme podľahli Gelnici. Myslím si, že projekt KFL je veľmi dobrou myšlienkou,ktorá hlavne nám okresným mužstvám pomáha jednak čo sa týka financií a jednak aj po športovej stránke“

2. „Trénujeme stále dvakrát do týždňa a na štvrťfinálový zápas sa pripravujeme ako na každý iný prípravný zápas“.

3. „Rešpektujeme silu a kvalitu štvrtoligistu z Veľkých Kapušian. Rozdiel medzi súťažami je veľký, ale určite sa budeme snažiť veľkého favorita potrápiť a aspoň trošku mu sťažiť cestu do semifinále“.

Náš pohľad:

„Tak ako avizujú zástupcovia oboch klubov, rozdiel medzi najvyššou okresnou súťažou a štvrtou ligou by sa mal prejaviť aj na ihrisku. Kvalita je v tomto prípade jednoznačne na strane Veľkých Kapušian, ktoré pod trénerskou taktovkou skúseného trénera Tibora Nagya napredujú. A keďže V.Kapušany trénujú už „od Troch kráľov“ a svojou základnou skupinou prešli pomerne hladko tak si myslíme, že Trhovište to budú mať hlavne v druhom polčase plné zuby. Tretí celok 6.ligy OBFZ Michalovce však má svoju kvalitu. Dostal sa až do finále oblastného „pavúka“ čo málokto čakal. „Držať“ nad vodou Trhovište aj v tomto zápase bude opäť ich brankárska opora Martin Bodnár. No aj tak tipujeme, že V.Kapušany zvíťazia 4:0 a poľahky postúpia do semifinále“.

Sobota 2.3.2019 o 14:00 UT Moldava nad Bodvou:

FC Košice „U19“ - Spartak Medzev
(Lipták - Drenko - Horváth)

Rudolf Urban (tréner FC Košice „U19“)

1. „ Vo všetkých zápasoch sme boli "futbalovejším" družstvom k čomu nám pomohla energia a chuť chlapcov neustále sa zlepšovať. To, že sme mladší bola naša výhoda, ale samozrejme chlapci majú svoju kvalitu, ktorú potvrdili na ihrisku“.

2. „Tešíme sa aj na nasledujúci súboj a samozrejme chceme sa aj v ňom prezentovať útočnou hrou“.

3. „ Viac ako výsledok nás poteší potvrdenie našej hernej formy a plnenie úloh hráčov“.

Maroš Čierny ( prezident Spartaka Medzev)

„...ja sa radšej k tomu nebudem vyjadrovať…“

Náš pohľad:

„Mladícka dravosť verzus medzevská skúsenosť. To by mal byť prívlastok tohto štvrťinálového duelu. Košická „19“ potvrdila, že má svoju kvalitu a nestratila sa ani medzi seniormi. O skóre pred Gečou vyhrala svoju základnú skupinu a zverenci trénera Urbana určite potrápia aj lídra štvrtej ligy JUH z Medzeva. Škoda, že sme z Medzeva nedostali k tomuto zápasu žiadne „info“ no v každom prípade mužstvo trénera Milana Lalkoviča považujeme za favorita tohto stretnutia. Gro kádra Medzeva tvoria skúsení hráči, ktorí sa síce vo svojej základnej skupine trošku viac natrápili, no aj napriek tomu Medzev radíme k najväčším adeptom na celkového víťaza KFL“.

Sobota 2.3.2019 o 17:00 UT Spišská Nová Ves:

FK Pokrok SEZ Krompachy - MFK Gelnica
(Bobko R. – Bobko D. – Greš)

František Jochman (manažér Krompách)

1. „Skupina v „SNV“ dopadla podľa "papierových" predpokladov. Zo šiestich plánovaných stretnutí sme však na ihrisku odohrali len 4 a možno aj preto sa o víťazovi rozhodovalo až v poslednom kole v priamom súboji s Rudňanami“.

2. „Gelnica je v KFL v parádnej forme (5 5 0 0 17:3). Ak si túto výkonnosť udrží bude v novom súťažnom ročníku určite piatoligová. Pre náš klub je KFL príjemným spestrením prípravy a účinkovanie v nej nijako zvlášť neriešime. Do stretnutia ideme so snahou skúšať natrénované herné praktiky a pripraviť kabínu čo najlepšie na ťažké jarné odvety“.

3. Výsledky svojho mužstva nikdy netipujem. Ako divák si prajem vidieť zaujímavé stretnutie a ako manažér dúfam, že sa nikto z jeho priamych aktérov na ihrisku nezraní“.

Matúš Hudák (kapitán Gelnice)

„Zajtra sa štvrťfinálového stretnutia s Krompachmi nezúčastnime. Súper nám s preložením zápasu na nedeľu nevyšiel v ústrety a v sobotu ide viacero našich hráčov na ples a keď k tomu prirátam aj veľkú maródku v mužstve tak by sme ani nemali s kým nastúpiť. Krompachom prajem v semifinále veľa šťastia“.

Nedeľa 3.3.2019 o 12:00 UT Michalovce

TJ Veľké Revištia - OŠK Pavlovce nad Uhom
(Gorel – Bednár – Hrebeňár)

Zdenko Hudák (tajomník V. Revíšť)

1. „Pôsobenie nášho celku v tejto novovzniknutej súťaži hodnotím len a len pozitívne. Je to perfektná súťaž, ktorá jednotlivým mužstvám nastavila zrkadlo. Je to akási predpríprava pred samotnou zimnou prípravou. Aj keď sme v základnej skupine mali mužstva z nižších líg vôbec to nepovažujem za nejaké negatívum. Som rád, že v obciach ako Vinné, Nacina Ves či Lastomír sa hraje futbal. Musím povedať, že niektoré stretnutia mali solídnu športovú úroveň. Kluby mali zadarmo umelú trávu, troch rozhodcov, organizátori zabezpečili aj lopty či čaj. Čo viac si ešte môžeme želať? Už teraz sa teším na ďalší ročník tejto super súťaže akou je Krajská futbalová liga“.

2."Pre nás je štvrťfinálový zápas s Pavlovcami n/U len jedným z ďalších prípravných zápasov. Nijako extra to neprežívame. Pripravujeme sa naň normálne. Náš súper má solídne mužstvo, a preto sa očakáva kvalitný duel“.

3." Myslím, že Pavlovce n/U sa na nás ako na účastníka vyššej súťaže budú chcieť vytiahnuť. V príprave sa často rodia zaujímavé aj prekvapujúce výsledky, no ja verím, že sa do semifinále prebojujeme a nováčika IV.ligy JUH v nedeľu zdoláme“.

Jaroslav Gomboš ( tréner Pavloviec n/U)

1. „S doterajším priebehom Krajskej futbalovej ligy som spokojný. V základnej skupine sme odohrali zápasy s kvalitnými súpermi a je to zároveň dobré spestrenie zimnej prípravy“.

2. „Situácia je dobrá. Chlapci sa tešia na kvalitného súpera akým Veľké Revištia jednoznačne sú. Dúfam, že maródka a zranenia u niektorých hráčov do nedele ustúpia a odohrá sa jedno kvalitné stretnutie“.

3. „A môj tip je 2:1 pre Pavlovce nad Uhom :)„.

Náš pohľad:

„V nedeľu na pravé poludnie sa na umelej tráve v Michalovciach bude hrať ozajstný štvrťfinálový šláger. Skúsený treťoligista totiž narazí na nováčika štvrtej ligy, ktorý svojou základnou skupinou prešiel ako nôž maslom keď vyhral všetky svoje stretnutia. Ako poznamenal mecenáš V.Revišť Zdeno Hudák, Pavlovce n/U. sa v tomto súboji budú chcieť na svojho súpera vytiahnuť. Určite nie sú bez šance, veď vo svojom kádri majú viacero kvalitných hráčov, ktorí pôsobili vo vyšších súťažiach. Ale veľkou kvalitou disponuje aj treťoligista. Diváci sa tak môžu tešiť na kvalitné stretnutie kde sa hráči oboch celkov navzájom veľmi dobre poznajú. Viac sa v tomto stretnutí prikláňame na stranu V.Revíšť, ktoré Pavlovce nad Uhom zdolajú najtesnejším rozdielom – 2:1".

Prečítané: 255x