Pohľad blogera na 3.kolo KFL

11.02.2019, Marcel Eperješi

 Zimná časť Krajskej futbalovej ligy pokračuje už svojím tretím kolom. Zhrňme si teda ako to vyzerá v jednotlivých skupinách a v "pavúku" mužstiev z Oblastných futbalových zväzov.  

image

  

V "michalovskej" skupine sú zatiaľ na čele Topoľany, ktoré zvíťazili vo všetkých troch stretnutiach. Na druhom mieste je treťoligista z Veľkých Revíšť, ktorý naposledy vo veľmi dobrom zápase remizoval vo "veľkom derby" so Sobrancami 1:1. Práve Sobranciam zatiaľ patrí prívlastok "remízový kráľ" - 3 zápasy = 3 remízy. Príjemným prekvapením sú výsledky piatoligového Lastomíra, ktorý ešte neokúsil trpkosť prehry a momentálne "sídli" na treťom mieste tabuľky. O čosi horšie sa darí hráčskymi odchodmi zdecimovanému štvrtoligovému Strážskemu, ktoré v "susedskom derby" podľahlo Nacinej Vsi 2:4. S troma bodmi sa zverenci Zdena Marjova nachádzajú v spodnej časti tabuľky. Chuť víťazstva nepoznajú ani hráči Petroviec n/L a Vinného, ktorí uzatvárajú tabuľku "michalovskej" skupiny. 

Poďme do malebného malého maďarského mestečka Sátoraljaújhely, ktoré sa nachádza presne na slovensko-maďarských hraniciach. Tam takisto prebiehajú futbalové zápolenia v zimnej časti Krajskej futbalovej ligy. Tabuľku v 7-člennej skupine vedú podľa predpokladov štvrtoligové Veľké Kapušany - 3 zápasy = 9 bodov a parádne skóre 19:5 - to je vizitka zverencov skúseného trénerského harcovníka Tibora Nagya. Dobré výkony z majstrovských stretnutí z piatej ligy si preniesol nováčik z Krišovskej Lieskovej aj do Krajskej futbalovej ligy. Bilancia jedna výhra, jedna remíza a jedna prehra, pasuje mužstvo zatiaľ na priebežné druhé miesto v tabuľke. Tretia Streda nad Bodrogom, štvrtý Tatran Úpor, piaty Malý Horeš a šieste Michaľany majú v tabuľke zatiaľ zhodne po tri body. Viac sa čakalo od štvrtoligových Čičaroviec, ktoré nateraz uzatvárajú s jedným bodom "maďarskú" skupinu.

"Trebišovská" skupina má veľmi zaujímavé zloženie. Pôsobia tu až traja aktuálni ašpiranti na víťazov vo svojich ligách. Kalša a Pavlovce n/U - dvaja horúci ašpiranti na postup do 3.ligy Východ odohrali počas uplynulého víkendu svoje vzájomné stretnutie v rámci tejto súťaže. Radostnejší boli nakoniec zverenci Jaroslava Gomboša, ktorý si s Kalšou poradili po výsledku 4:1. Lídrom sú zatiaľ Pavlovce nad Uhom, na druhom mieste je Kalša so 6 bodmi. Celkom prekvapujúco je na treťom mieste piatoligista zo skupiny Košicko-Gemerskej zo Ždane. Tá si dokonca poradila aj s lídrom 5.ligy Zemplínskej z Kráľovského Chlmca. Práve zverenci Dionýza Detrika z Královského Chlmca zatiaľ nezískali vo svojej skupine ani bod, zato sily si zatiaľ zmerali s veľmi kvalitnými súpermi. Šancu na víťazstvo v tejto skupine má aj štvrtá Čaňa. Tá ma rovnako ako tretia Ždaňa a druhá Kalša 6 bodov. O víťazovi sa bude rozhodovať pravdepodobne v poslednom kole keď Čaňa vyzve doteraz neporazené Pavlovce n/U. Na chvoste je podľa predpokladov nováčik 5.ligy Zemplínskej zo Zemplínskej Teplice. Ukazuje sa, že jej súperi v skupine sú ďaleko nad jej silami čoho dôkazom je aj celkové skóre po troch odohratých kolách, a to 3:27. 

image

  

Poďme sa teraz pozrieť na prvú zo skupín na útulnom štadióne v Moldave nad Bodvou, ktorému šéfuje bývalý manažér tohto klubu Vladimír Popovič. V skupine č.1 sa po vylúčení ŠKO Veľká Ida znížil počet mužstiev z 8 na 7. Favoritom tejto skupiny je Medzev, teda líder IV. ligy JUH. Ten si v otváracom zápase súťaže poradil s "béčkom" Lokomotívy Košice 3:2 a v šlágri skupiny naposledy zdolal veľmi dobre hrajúcu Košickú novú Ves 1:0. Na čele tejto skupiny sú však zatiaľ so 7 bodmi Ťahanovce v kádri s ostrostrelcom Romanom Jurkom. O 4-té miesto sa pravdepodobne pobije štvorica tímov. Perín, Lokomotíva Košice "B", Budimír a bez šance ešte nie sú ani posledné Bidovce, ktoré sú zatiaľ bez výhry a uzatvárajú tabuľku tejto skupiny. 

V druhej skupine v Moldave n/B sú na čele mladíci z FC Košice. Tí zaznamenali v doterajšom priebehu všetky víťazstvá s celkovým skóre 12:3. Na druhom mieste je momentálne Malá Ida, ktorú vedie už Viktor Kornecký. Tretia je Geča, ktorá vyhrala oba svoje doterajšie stretnutia. Aj Geča vedie už nový tréner - Ondrej Šmelko. Na veľmi peknom treťom mieste sa drží piatoligista z Poproča. Práve nasledujúci duel s Gečou môžeme pokojne označiť za "šláger" 4.kola. Bez bodu v druhej skupine v Moldave n/B sú zatiaľ 3 celky. Seňa, Haniska a Čečejovce. Najhoršie sú na tom zatiaľ Čecejovce, pretože aj Seňa aj Haniska majú odohrané len po 2 stretnutia. 

No a nakoniec zavítame do Spišskej Novej Vsi. V tejto 7-člennej skupine sa nachádzajú dvaja treťoligisti z Krompách a Marie Huty. Štvrtá liga ma zastúpenie v podobe Rudňan, ktoré už aj zo starostovskej stoličky vedie Rasťo Neuwirth. Prekvapením je momentálna líderská pozícia piatoligistu z Olcnavy. Tá ešte neprehrala, dve výhry jedna remíza = 7 bodov. Treba však podotknúť, že na lídra z Olcnavy čakajú ešte obaja treťoligisti. Tabuľka je neúplná. Krompachy zatiaľ odohrali len jeden zápas. "Jochmanovcov" čakajú okrem iného ešte dve dohrávky s Harichovcami a Mariou Hutou. Tá pokračuje v Krajskej futbalovej lige už bez viacerých hráčov z jesenného kádra, ktorých nahradili hráči zo Spišských Vlách. O prvé body do tabuľky sa v najbližšom kole budú pokúšať Rudňany, ktoré nastúpia proti Harichovciam, a tiež aj piatoligista z Kluknavy sa bude snažiť potrápiť treťoligistu z Krompách.

Prečítané: 93x