19.03.1919, Lucia Pivarníková

Prvý ročník Krajskej futbalovej ligy mimoriadne úspešný!

19.03.1919, Lucia Pivarníková

Víťazom Krajskej futbalovej ligy (KFL) – Zimný pohár predsedu sa stal OŠK Pavlovce nad Uhom

Prvý ročník Krajskej futbalovej ligy pozná svojich víťazov. Finálový zápas sa odohral v nedeľu, 17. marca v Moldave nad Bodvou. Sily si zmerali FK POKROK SEZ Krompachy s OŠK Pavlovce nad Uhom. Po napínavom finále napokon vyhral tím z Pavloviec nad Uhom, ktorý sa stal víťazom Zimného pohára predsedu.

„Oslavy budú určite veľké, tešíme sa z víťazstva. Bola to pre nás skúška ohňom, keďže sme mali ťažkých súperov. Aj dnes boli Krompachy veľmi silné, no podarilo sa nám otočiť z 1:3 na 4:3. KFL vnímame ako veľmi dobrý projekt, pre mužstvá je to výborná príprava na sezónu,“ zhodnotil Štefan Horňák z OŠK Pavlovce nad Uhom. 

image

  

Z tímov pôsobiacich vo Východoslovenskom futbalovom zväze (VsFZ) skončil na treťom mieste MFK Spartak Medzev. Najlepším brankárom bol Myroslav Liutnianskyi pôsobiaci v OŠK Pavlovce nad Uhom, najlepším strelcom Mikuláš Fedor z TJ Veľké Revištia so šestnástimi gólmi a najužitočnejším hráčom sa stal František Jochman z FK POKROK SEZ Krompachy. 

image

 „Naše kluby pôsobiace vo Východoslovenskom futbalovom zväze privítali organizáciu KFL. Už teraz môžeme povedať, že tento projekt je veľmi úspešný. Sme veľmi radi, že sme sa v minulom roku dohodli s KSK na takomto modeli fungovania. Okrem zimnej prípravy odpadli mužstvám problémy s nákladmi a so zháňaním súperov, čiže majú kvalitnú zimnú prípravu a tieto stretnutia majú aj súťažný náboj,“ zhodnotil predseda VSFZ Richard Havrilla.

image

„Už pilotný ročník KFL ukázal, že táto futbalová súťaž má svoje opodstatnenie a silnú základňu fanúšikov. Bolo to vidieť aj na dnešnom finálovom zápase, na ktorom o víťazovi rozhodlo až predĺženie. Do Zimného pohára sa zapojilo 93 družstiev, teda takmer polovica všetkých registrovaných hráčov z nášho kraja, čo nás pozitívne prekvapilo. Budeme robiť všetko preto, aby sme túto súťaž ešte viac rozšírili na miesta, kde sa futbal nehrá alebo zanikol, aby sme zapojili viac hráčov a futbalových nadšencov. Blahoželám všetkým, ktorí si KFL zahrali a už teraz sa teším na pokračovanie,“ povedal predseda KSK Rastislav Trnka. 

image

Krajská futbalová liga štartovala 12. januára slávnostným výkopom v Moldave nad Bodvou. Do zimnej časti sa zapojili hráči pôsobiaci vo Východoslovenskom futbalovom zväze a všetkých Oblastných futbalových zväzoch (ObFZ) pôsobiacich v Košickom kraji. Počas troch mesiacov odohrali takmer 190 stretnutí, a to na trávnikoch s umelou trávou v mestách Spišská Nová Ves, Moldava nad Bodvou, Košice, Trebišov, Michalovce a v maďarskom Sátoraljaújhely. 

image

  

PORADIE TÍMOV V RÁMCI VsFZ

1. OŠK Pavlovce nad Uhom

2. FK POKROK SEZ Krompachy

3. MFK Veľké Kapušany

PORADIE TÍMOV V RÁMCI ObFZ

1. MFK Gelnica

2. TJ FK Družstevník Trhovište

3. OŠK Tušice - TNV


image

Najlepší brankár - Myroslav Liutnianskyi (OŠK Pavlovce nad Uhom)

Najlepší strelec – Mikuláš Fedor (TJ Veľké Revištia, 16. gólov)

Najužitočnejší hráč – František Jochman (FK POKROK SEZ Krompachy)

image
image
Prečítané: 123x