Spojme sa pre futbal!

11.02.2019, Marcel Eperješi

              Jedným z programov súčasného župana VÚC v Košiciach, Rasťa Trnku bolo zriadenie Krajskej futbalovej ligy.
Ide o futbalovú súťaž, ktorá momentálne nemá na Slovensku obdobu. Skladá sa z troch etáp. Prvou etapou je prebiehajúca zimná časť Krajskej futbalovej ligy, druhou bude Krajská futbalová liga na stredných školách a záverečnú etapou bude predstavovať Krajská futbalová liga, do ktorej by sa mohli prihlásiť neregistrované kluby s neregistrovanými hráčmi.
V mesiacoch január až marec vedenie KFL spoločne s Východoslovenským futbalovým zväzom (VsFZ), pripravili pre kluby Krajskú futbalovú ligu – Zimný pohár predsedu KSK.
O čo v nej vlastne ide?

 

image
Autor: KSK

 Kto sa pohybuje vo futbale či už na krajskej alebo oblastnej futbalovej úrovni tak vie, že hrať futbal súťažne nie je v dnešnej dobe jednoduché. Kluby sa zo súťaží odhlasujú, sponzorov ubúda, častokrát je jediným sponzorom klubu samotné mesto alebo obec, ktorého osud miestneho futbalového klubu nie je ľahostajný. A keď si do úvahy zoberieme fakt, že pre väčšinu mladých ľudí je všetko prednejšie ako ísť po škole na tréning, tak dôjdeme k záveru že, onedlho už na dedine ani futbal nebude mať kto hrať. Treba si uvedomiť, že bez amatérskeho futbalu by ten profesionálny nebol. Preto hlavným cieľom Krajskej futbalovej ligy – Zimného pohára predsedu KSK je pomôcť amatérskym klubom, a tak čiastočne zastaviť úpadok amatérskeho futbalu.
Táto časť Krajskej futbalovej ligy sa hrá v mesiacoch január až marec na dvoch stupňoch, a to na oblastnom stupni a krajskom stupni na ihriskách s umelou trávou.
Aké budú mať z toho futbalové kluby výhody?
Nech si teraz každý funkcionár každého klubu v našom regióne vezme do rúk pero, kalkulačku a papier. Ideme totiž počítať. Ak chceme v zime vytvoriť pre svoje mužstvo, pre svoj klub adekvátne podmienky na jeho rozvoj, tak to klub stojí nemalé finančné prostriedky. Jedno stretnutie ihrisku s umelou trávou vyjde v priemere na 80 eur. Zima je dlhá, takže klub na krajskej úrovni odohrá takýchto stretnutí v zime v priemere 5 až.6. 6x 80 eur = 480 eur. Z tých šiestich stretnutí je Váš klub „domáci“ takže v troch stretnutiach zaplatí aj rozhodcu na tomto zápase, a to je 3 x 20 eur = 60 eur. Suma sumárum, klub musí nájsť resp. vyčleniť zo svojho rozpočtu okolo 540 eur, ak chce odohrať počas zimnej prestávky prípravné zápasy na kvalitnej hracej ploche!
KSK hradí v zimnej časti Krajskej futbalovej ligy prenájmy všetkých ihrísk s umelou trávou, taktiež odmeny rozhodcom vo všetkých stretnutiach Krajskej futbalovej ligy.
Od žiadneho mužstva sa nevyžaduje žiaden vklad ani žiadne štartovné!!!
KSK v spolupráci s VsFZ sa tak touto Krajskou futbalovou ligou bude snažiť pomôcť všetkým amatérskym futbalovým klubom v Košickom kraji.
Pri dočítaní posledných riadkov sa opäť pozrime na nadpis tohto článku, a teda „SPOJME SA PRE FUTBAL“!

 

[doc]článok KFL 2.pdf
Prečítané: 38x