15.02.2020, Lucia Pivarníková

Úspešne ťaženie mladíkov z Lokomotívy Košice v Krajskej futbalovej lige pokračuje!

- uplynulý víkend pokračovala zimná časť Krajskej futbalovej ligy ďalšími zápasmi.

- zápasy Geča – Rožňava a Čaňa – Košická Nová Ves sa neuskutočnili.

- zatiaľ si nad očakávanie počíňajú mladíci z Lokomotívy Košice, ktorí vedú svoju „A“ skupinu bez straty bodu.

- rovnako sa darí aj v „E“ skupine Spišským Vlachom na UT v Spišskej n/V a v „F“ skupine Pavlovciam nad Uhom na UT v Michalovciach.

- veľkú radosť svojmu predsedovi Ing. Waldemarovi Vislayovi, ktorý je zároveň vedúcim stavebného úradu v Moldave n/B robia jeho zverenci z Dvorníkov, ktorí zatiaľ vedú tabuľku bez straty bodu v skupine „D“ na UT v Moldave n/B.

- prvé víťazstvo vo svojej Magyaorszag Grup v skupine „H“ v Satoraljaujhely získal už aj štvrtoligista z Veľkých Kapušian.

- zatiaľ veľmi vyrovnaná je skupina „G“ v Trebišove.

- v sobotu štartuje úvodnými zápasmi aj posledná skupina „B“, ktorej zápasy sa budú odohrávať na UT Janigová „KVP Arena“

1. Aj dnes nám svoj pohľad poskytli krstní otcovia jednotlivých skupín.

Skupina „A“ Havrilla Group, UT Janigová (KVP Arena)

Výsledky 2. kola

Ťahanovce – Lokomotíva Košice 2:5 (2:4)
Čaňa – Košická Nová Ves (zápas je preložený na stredu 5.2.2020 o 17:00 h.)
Kalša – voľno

Krstný otec skupiny, šedá eminencia futbalu v Čani – Rudolf Rentko alias Kili.

„ V našej skupine sa v nedeľu odohralo iba jedno stretnutie. Nám z Čane totiž v nedeľu zástupca z Košickej Novej Vsi oznámil, že sa na stretnutie nedostavia. Zápas sme tak po vzájomnej dohode preložili na stredu 5. februára na 18:00 hodinu.
Druhý zápas sa skončil opäť víťazstvom Loky Košice. Mladíci aj v tomto stretnutí potvrdili svoju kvalitu. Opäť sa im darilo aj strelecky keď aj ďalšiemu štvrtoligistovi nadelili 5 gólov. Vyzerá to tak, že o víťazovi tejto skupiny pravdepodobne rozhodne zápas práve Lokomotívy s Kalšou aj keď by som nerád predbiehal. „

Skupina „C“, Popovič Group, UT Moldava n/B ( Szalaba Arena)

Rožňava – Geča (Rožňava na zápas nepricestovala, náhradný termín stretnutia je zatiaľ v riešení)
Perín – voľno
Medzev – voľno

Skupina „D“ Borovský Group, UT Moldava n/B (Szalaba Arena)

Čečejovce – Poproč 2:1 (2:0)
Dvorníky/Včeláre – Seňa 4:2 (4:2)
voľno : Kokšov/Bakša

Krstný otec skupiny, Marián Čonka, manažér TJ Maratón Seňa

„ V druhom kole „D“ skupiny Moldava „2“, sa výsledkovo presadili papieroví favoriti. V prvom zápase sa stretli Dvorníky/ Včeláre so Seňou. V zápase ktoré malo výborné tempo seňančania dvakrát dotiahli náskok súpera, ale v druhom polčase Dvorníky nakoniec strhli výhru na svoju stranu a stále vedú tabuľku. Veľkú šancu však ešte ich dobehnúť majú Čečejovce, ktoré vstúpili do súťaže víťazstvom 2:1 nad Popročom. Veľa o víťazovi tejto skupiny môže napovedať už ďalšie kolo keď sa stretnú Dvorníky s Kokšov Bakšou a Čečejovce so Seňou. „

Skupina „E“ Brezovaj Group, UT Spišská Nová Ves (Bečarik Arena)

Výsledky 3. kola

Harichovce – Hrabušice 7:4 (2:2)
Nálepkovo – Kluknava 3:1 (2:0)
Olcnava – Spišské Vlachy 1:5 (1:5)
voľno : Rudňany

Krstný otec skupiny, starosta a manažér OŠK Rudňany – Rastislav Neuvirth

„ Naše mužstvo OŠK Rudňany malo v treťom kole voľno. Aj toto kolo bolo bohaté na góly. Preto by si tipéri, ktorí obľubujú stávky s vyšším počtom gólov, prišli určite na svoje :). Prvú prehru zaznamenala Olcnava, ktorá mala výborný štart do turnaja. Nad ich sily boli štvrtoligové Spišské Vlachy. Nečudo. Vlachy majú veľkú kvalitu a sú najväčším favoritom tejto skupiny. Rovnako 6 bodov ako Spišské Vlachy majú na konte aj Harichovce. Tie zdolali Hrabušice po doslova hokejovom výsledku 7:4. Zverencov Petra Štofka určite potešila ofenzíva jeho mužstva, no ale so štyrmi inkasovanými gólmi asi spokojný nebol. Svoje stretnutie zvládlo aj Nálepkovo, ktoré porazilo Kluknavu 3:1. To má v priebežnej tabuľke takisto 6 bodov ako majú prvé dva celky, no Nálepkovčania odohrali o zápas viac.“

Skupina „F“, Sabol Group, UT Michalovce (St. Nicolaus Arena)

Topoľany – Pavlovce nad Uhom 1:6 (1:2)
Petrovce nad Laborcom – Močarany 5:2 (2:1)
Strážske – Lastomír 1:4 (1:1)

Krstný otec skupiny, predseda ŠTK v ObFZ Michalovce a manažér ŠK Strážske – Marek Michalovič

„ V druhom zápase Krajskej futbalovej ligy, ŠK Strážske doplatilo na nepremieňanie vyložených gólových šancí. V prvých 30. minútach malo naše mužstvo tri 100% šance ktoré sa nám nepodarilo premeniť a zákonite prišiel trest v podobe krásneho gólu hrajúceho trénera Lastomíra - Tomáša Kiša. Do polčasu sa nám však podarilo vyrovnať na 1:1 z pokutového kopu. V druhom polčase hráči Lastomíra ukázali 100% efektivitu premieňania gólových príležitosti, keď z troch šancí tri krát skórovali. Zápas mal však veľmi dobrú kvalitu a úroveň. Šláger tohto kola našej skupiny sa hral v nedeľu na pravé poludnie. Proti sebe totiž nastúpili Topoľany a Pavlovce nad Uhom, ktorým vyšiel štart do turnaja na výbornú a preto tento zápas vzbudzoval veľký záujem. Prvý polčas bol výborný z oboch strán. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Zápas mal najmä v prvom polčase vysoké tempo a veľkú kvalitu. Gól Roba Mižika z priameho kopu na 1:2, ktorým Topoľany znížili, sa v Poľskej televízii „Telewizja Polska“ a Maďarskej televízii „Duna TV“ opakuje celý týždeň tri krát do dňa. :) Bol doslova exportný! Druhý polčas sa niesol už v jednoznačnej réžii hráčov Pavloviec n/U a svoje víťazstvo zveľadili ešte štyrmi gólmi z toho dva z nich strelil Dušan Sninský. Rovnako 6 bodov ako prvé dva celky majú aj tretie Petrovce n/L. Tie zdolali svojho veľkého piatoligového rivala z Močaran vcelku hladko 5:2.“

Skupina „G“, Čižmár Group, UT Trebišov ( Rusnak Arena)

Kráľovský Chlmec - Krišovská Liesková 1:2 (0:1)
Úpor – Vinné 1:1 (0:0)
Vojčice – Nacina Ves 3:0 (2:0)

Krstný otec skupiny, bývalý tréner Čane, Veľkého Horeša či Parchovan, trebišovčan Rastislav Plachetka

„ Trebišovská skupina pokračovala druhým kolom. V prvom stretnutí na seba narazili Vojčice a Nacina Ves. Vojčičania povzbudení dobrým výkonom spred týždňa proti štvrtoligistovi z K. Chlmca, vybehli na svojho súpera bez rešpektu, keď dominovali v držaní lopty a vytvárali si jednu šancu za druhou. Ich súper si nevedel dať rady s kanonierom Tokárom, ktorý im do polčasu strelil dva góly a nebyť svojej streleckej nemohúcnosti, mohol na svojom konte do polčasu mať aj 5 kúskov! Ale Mirko si asi nejaké góly nechal na jar, aby sa mohol stať najlepším strelcom 5 ligy Zemplínskej. Tak ako aj pred týždňom, tak aj teraz prišlo na strane Vojčíc v druhom polčase poľavenie, no aj tak mali miernu prevahu. Osmelili sa však už aj Nacinčania a vytvorili si nejaké šance, no lenže v bráne Vojčíc stál pozorný a stále dobre chytajúci Žofčák. V závere ešte Vojčice prikrášlili výsledok na 3:0 s novicom v mužstve Antošom.

Vinné – Úpor 1:1

V tomto stretnutí bolo ťažko hľadať favorita, keďže Vinné zimuje na treťom mieste a Úpor na štvrtom mieste a v tabuľke 5 ligy Zemplínskej ich delí len skóre. Úporčania začali lepšie, vytvorili si miernu prevahu a z väčšej časti sa hralo na polovici Vinného. Aj keď Vinnému chýbala celá plejáda hráčov na čele so strelcom Lakatošom. Pokiaľ Vinné získalo loptu, tak sa snažilo hrať kombinačne a snažilo sa nedať loptu súperovi zadarmo. Aj v druhom polčase mali Úporčania mierne navrch a podarilo sa im otvoriť skóre navrátilcom Kučerom. Vzápätí si Úporčania počíňali vo vlastnej 16 stke nedovolene a z pokutového kopu vyrovnal Andrejco. Ťažko povedať, ktoré mužstvo bolo s konečnou remízou spokojnejšie, ale asi to boli predsa len Vinančania, nakoľko v zápase prehrávali a taktiež im chýbala už spomenutá plejáda hráčov.

Kráľovský Chlmec – Krišovská Liesková 1:2
Tak toto je prekvapenie druhého kola skupiny „G“, keď piatoligista zdolal štvrtoligistu. Neviem čo sa deje s hráčmi K. Chlmca, ktorí si už pred týždňom s Vojčicami hlavne v prvom polčase koledovali o nepriaznivý výsledok. Žeby im chýbal kanonier Erno Safrány? Ale je to len príprava a Chlmčania určite vedia, kde ich tlačí topánka a tak v tréningovom procese na tom popracujú a do začiatku jarnej časti vstúpia v dobrej forme. „

Skupina „H“ Magyarország Group, UT Satoraljaujhely (Orban Arena)

Veľké Kapušany – Čičarovce 3:2 (3:2)
Streda nad Bodrogom – Čierna nad Tisou 1:6 (1:4)
Budkovce – Malý Horeš 8:1 (4:1)

Krstný otec skupiny, sekretár ObFZ Trebišov – Július Dušek

„ Po úvodnej prehre s Budkovcami sa štvrtoligista z Veľkých Kapušian otriasol a svoj druhý zápas s Čičarovcami už zvládol. O všetkom podstatnom sa rozhodlo už do prestávky, keď sa stav 3:2 po prestávke už nezmenil. Špecifickú príchuť malo toto stretnutie najmä pre Nándiho Hornyáka, ktorý v minulosti veľmi dlho obliekal dres práve Čičaroviec. V ostatných zápasoch, to boli gólové hody. Čierna nad Tisou sa už z prvého zbabraného zápasu poučila a neponechala nič náhodu. Stredu nad Bodrogom doslova sfúkla, keď jej nadelila 6 gólov. Na prvý gól Čiernej ešte síce Streda n/B dokázala Horbulákom odpovedať, no na ďalší gólový koncert súpera už nie. Aj Budkovce si schuti zastrieľali. Malý Horeš vyprášili poriadne. 8 strelených gólov hovorí za všetko. Opäť sa zaskvel strelecky agilný Hutaj, ktorý súperovi strelil 4 góly. „

5.2.2020 o 18:00
Čaňa – Košická Nová Ves ( dohrávka 2.kola)