15.02.2020, Lucia Pivarníková

Richard Kačala „ťahá“ Gelnicu aj v Krajskej futbalovej lige!

15.02.2020, Lucia Pivarníková

- Gelnický „ živý poklad“ bývalý hráč poľskej Sandecje Nowy Sacz, Prešova či Košíc, Riško Kačala strelil v úvodnom kole „B“ skupiny Malej Ide všetky 3 góly!

- Básnická otázka: „ Riško, prezraď že nám, koľko tvojich ligových hráčov, kamarátov k sebe do Gelnice v zime zoberieš? Dvoch? Troch? Ak nám to neprezradíš, tak budeme musieť navštíviť mestský úrad v Gelnici, kde túto otázku položíme miestnemu grófovi Dušanovi Tomaškovi! :)

- v „A“ skupine sa o postupujúcom do štvrťfinále rozhodne v poslednom piatom kole tejto skupiny, (23.2 o 14:30), kedy na seba vo vzájomnom súboji narazia Kalša a Lokomotíva Košice.

- ak by Krajská futbalová liga mala taký hrací model ako napríklad Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, kde ich šéf Renko Fasel (to taky bajuzatý chlop zos Švajčiarska), rozdeľuje mužstva do dvoch skupín z ktorej posledné mužstvo automaticky zostupuje do „B“ divízie, tak by sme mohli povedať, že taká Čaňa momentálne balancuje na hrane zostupu do „B“ divízie! (a šedej eminencii futbalu v Čani, „Kilimu“ sa teraz rozšírili zreničky, ktoré sa mu od zlosti zaplnili krvou) :)

- znie to neuveriteľne, ale v „C“ skupine na UT v Moldave n/B sa počas víkendu odohral zápas! :) Rožňava v ňom zdolala Perín 2:0!

- v skupine „D“ ktorá sa takisto hraje na UT v Moldave n/B, je situácia jasná. Dvorníky/Včeláre svojou skupinou prechádzajú ako nôž maslom a v poslednom kole proti Čečejovciam, im bude na prvenstvo v súťaži pravdepodobne stačiť aj remíza.

- situácia v skupine „E“ hranej na UT v Spišskej Novej Vsi sa nám po ostatnom kole poriadne zamotala. Podobne ako mexická telenovela „Keď budeš moja“, kde v 165 časti (z 238) oznámila Berenise Diegovi, že s ním čaká dieťa a on chudák ďalších 50 časti tomu aj veril :). Spišské Vlachy celkom senzačne „zakopli“ s „čiernym koňom“ skupiny a to s Nálepkovom, ktorému podľahli 2:4.

- aj ďalší štvrtoligista a to Rudňany nebodovali naplno. O dva body ich totiž „okradla“ Olcnava. Z „hry“ o prvenstvo sú po 4. kole vonku Kluknava aj Hrabušice.

- v skupine „F“ na UT v Michalovciach sa nejaké veľké výsledkové prekvapenie nekonalo. Po tom, čo exportný gól Roberta Mižíka z Topoľan spred týždňa, vysielala poľská televízia „Polska telewizja“ a maďarská televízia „Duna TV“ celý týždeň tri krát za deň, bude mať toto vysielanie ďalšie pokračovanie! Tentokrát sa bude vysielať exportný gól pavlovského Jána Smoľáka, ktorý z priameho kopu, doslova vymietol šibenicu Komendovej brány! :)

- kuriózna situácia nastala takisto v zápase Pavlovce n/U – Petrovce n/L. Po rýchlom brejku obišiel útočník Petroviec n/L brankára, ale svoj prienik gólom (z ťažkého uhla) nakoniec neskončil. Zdalo sa, že útočník bol faulovaný a tak rozhodca ukázal miestnemu hospodárovi „štvorec s názvom VAR“. Z hľadiska sa ozvalo toto: „ Mižuuu ic a zapoj do elektriky bo chceju vidzec VAR, či bula penalta abo ňe!“ Mižo: „ KSK nám v zmluve a kolonke „ ďalšie služby“ napísala nulu. Ta že naj ukáže päťku a naj še hraje ďalej! :)

- zápas „pravdy“ sa v tejto skupine odohrá už tento štvrtok a to 6.2. o 18:00, keď sa Strážske bude chcieť v tabuľke dotiahnuť práve na lídra z Pavloviec n/U.

- „vyjasnieva „ sa v skupine „G“ ktorá sa odohráva v „Rusnak Parku“ na UT v Trebišove. Po víťazstve 2:1 nad Vojčicami to majú všetko vo svojich rukách zverenci Štefana Breza z Krišovskej Lieskovej.

- „Magyaorszag Group“ v malom maďarskom pohraničnom mestečku Satoraljaujhely vedú zatiaľ podľa predpokladov Budkovce. Aj tí to majú v posledných dvoch zápasoch skupiny „H“ všetko vo svojich rukách.

- skupinová fáza si okrem skupiny „E“ a „F“ oddýchne.

- počas víkendu úvodným predkolom totiž štartuje aj „Oblastný pavúk“ Krajskej futbalovej ligy, ktorý si koncom týždňa podrobne rozoberieme. „Západnú vetvu“ má na starosti „Krstný otec“ a to prezident a tréner FK Bidovce – Tomáš Mihok a „Východnú vetvu“ má na starosti člen ŠTK v ObFZ Michalovce, člen KFL, manažér ŠK Agro Palín a šéfredaktor Výsledkového servisu futbalových súťaži na východe – Lukáš Bodnár.

Skupina „A“ Havrilla Group, UT Janigová (KVP Arena)

Výsledky 3. kola

Košická nová Ves – Ťahanovce 6:4 (1:2)
Kalša – Čaňa 3:2 (1:1)
voľno: Lokomotíva Košice

Krstný otec skupiny, šedá eminencia futbalu v Čani – Rudo Rentko alias Kili.

„ Na stretnutie s najväčším favoritom našej skupiny a výrazne posilneným treťoligistom z Kalše, sme nastúpili prakticky až na kapitána Goreja bez viacerých hráčov našej obrannej formácie. Úvodných 15. minút nás Kalša prakticky k ničomu nepustila a diktovala tempo hry. Potom sme hru trošičku vyrovnali a dokonca sme sa aj ujali vedenia Bandúrom. No ale tesne pred prestávkou sme po veľkej chybe v našej obrane inkasovali vyrovnávajúci gól, keď sa presadil Zeher. V druhom polčase bola síce Kalša lepšia, vytvorila si dostatok gólových príležitosti, no nemyslím si žeby sme herne prepadli. Podržal nás skvelý brankár Maroš Binda. Ten podal doslova heroický výkon a privádzal súperových hráčov doslova do zúfalstva. Ak by toto stretnutie sledoval nejaký zástupca anglického Newcastlu, tak Dúbravka by si mohol hneď v pondelok pobaliť svoje kufre, pretože na jeho miesto by nastúpil Binda! Gól na 3:1 sme podľa môjho názoru dostali z ofsajdu. Postranný rozhodca to nevidel, nakoľko si v tej chvíli na papierik zapisoval striedanie. Ihneď nato sme však znížili na 3:2, no čas a sily nám už nezostali. Kalša vystriedala takmer polovicu mužstva a my sme mali k dispozícii iba jedného náhradníka. Víťazstvo Kalše je však plne zaslúžene a myslím si, že aj v tretej lige bude patriť v jarnej časti k špičke.
V druhom zápase si Košická n/V poradila s Ťahanovcami 6:4. Pri pohľade na výsledok sa natíska otázka, že či sa v tomto stretnutí hralo bez brankárov...V predzápasovej debate mi tréner Ťahanoviec, Radek Sasák povedal že im chýba viacero hráčov ale keďže ide o prípravu tak nikto z toho veľkú vedu nerobí. V stredu o 17:00 odohráme ešte dohrávku s Košickou n/V. „

Skupina „B“ Olšavský „Group“ UT Janigová ( KVP Arena)

Výsledky 1. kola

Malá Ida – Gelnica 0:3 (0:1)
Ždaňa – Sokoľany 1:3 (0:2)

Krstný otec skupiny, tréner FK Tatra Sokoľany – Peter Grutka

„ Zápas Ždaňa – Sokoľany bol zápasom, kde svoje mužstvá podržali brankári. V stretnutí sa v našom mužstve predstavili noví hráči, plus navrátilci. Chvíľu ale potrvá, kým sa spolu zohráme, nájdu sa správne posty pre jednotlivých hráčov. V tomto zápase bol kopec nepresností, ale na druhej strane aj dostatok pekných akcií. Myslím, že naše víťazstvo je zaslúžené. Ždani odišlo niekoľko hráčov, v základnej zostave musel nastúpiť aj tréner Ždane Peter Juhás.
V druhom stretnutí zvíťazil zástupca V. ligy Podtatranskej a to nováčik z Gelnice. Ten troma gólmi „ligistu“ Kačalu zdolal Malú Idu 3:0 a vyzerá to tak, že o dva týždne sa práve medzi nami a Gelnicou rozhodne o víťazovi skupiny aj keď samozrejme ešte majú teoretickú šancu aj Malá Ida so Ždaňou. „

Skupina „C“, Popovič Group, UT Moldava nad Bodvou (Szalaba Arena)

Výsledky 3. kola

Perín – Rožňava 0:2 (0:2)
Geča – Medzev (8.2 o 9:30 na UT Janigová)

Zastupujúci krstný otec skupiny, predseda FK Perín – František Pikla

„ Náš súper z Rožňavy hral zo zabezpečenej obrany, prehusťoval stred poľa a hrozil z rýchlych protiútokov. Tak v prvom polčase padli oba góly po našich chybách. V druhom polčase sa hralo prevažne na polovici Rožňavy, ale v tomto zápase nám nebolo súdené streliť gól aj keby sme hrali do rána. Chýbalo nám až 5 hráčov základnej zostavy, ale nato sa samozrejme nevyhováram. Keď nedáme gól, nemôžeme vyhrať! „

Skupina „D“, Borovský Group, UT Moldava nad Bodvou (Szalaba Arena)

Výsledky 3. kola

Kokšov/Bakša – Dvorníky/Včeláre 1:4 (0:2)
Seňa – Čečejovce 5:1 (4:0)
voľno : Poproč

Krstný otec skupiny, manažér TJ Maratón Seňa – Marián Čonka

„ V treťom kole „mojej“ skupiny sa stretli v prvom zápase Seňa s Čecejovcami. Seňančania po dobrom a kolektívnom výkone hlavne v prvom polčase dokázali poraziť favorita 5-1. Opäť raz tak dokázali že v tomto tíme je veľký potenciál. Kľúčové je však udržať výkonnosť a prístup v každom zápase. Zaujímavosťou je, že výsledok bol 5:1 ale v zápise je uvedené len 4 (aj rozhodcovia sú však len ľudia). V druhom zápase môj favorit skupiny Dvorníky/ Včeláre potvrdili, že hrajú dobrý futbal a porazili Kokšov Bakšu 4:1. Po oboch nedeľňajších výsledkoch sú tak takmer istým postupujúcim do štvrťfinále.“

Skupina „E“, Brezovaj Group, UT Spišská Nová Ves (Bečarik Arena)

Výsledky 4.kola

Spišské Vlachy – Nálepkovo 2:4 (0:2)
Kluknava – Harichovce 1:2 (0:0)
Rudňany – Olcnava 3:3 (3:3)
voľno : Hrabušice

Krstný otec skupiny, starosta a manažér OŠK Rudňany – Rastislav Neuvirth

„ Zápas nášho mužstva s piatoligistom z Olcnavy, nemal od úvodu dobre tempo. Kombináciu sťažoval silný vietor a v hre bolo mnoho nepresnosti v predfinálnej a finálnej fáze. I keď stále cieľom zápasu je ešte v tomto období hlavne vidieť všetkých hráčov a zatrénovať si na umelej tráve, zápas nemal potrebnú kvalitu, vyskytli sa veľké individuálne chyby, po ktorých padli góly. Naopak naše mnohé príležitosti neboli využite resp. dotiahnuté do finálnej fázy, čiže zakončenia. Zápas sa nakoniec skončil remízou 3:3, škoda „stratených“ dvoch bodov, ktoré nám v konečnom účtovaní môžu chýbať. Bolo to však kolo prekvapení. A to najväčšie sa jednoznačne postaralo Nálepkovo, ktoré nečakane zdolalo najväčšieho favorita našej skupiny a to Spišské Vlachy 4:2. Po tomto výsledku sa nám skupina poriadne zamotala. Ešte stále 5 mužstiev môže reálne pomýšľať na postup do štvrťfinále. Skupinu aktuálne vedú Harichovce, ktoré najtesnejším rozdielom 2:1 zdolali poslednú Kluknavu. „

Skupina „F“, Sabol Group, UT Michalovce, (St. Nicolaus Arena)

Výsledky 4. kola

Močarany – Strážske 2:5 (0:3)
Pavlovce n/U – Petrovce n/L 3:0 (2:0)
Sobrance – Topoľany 1:3 (0:0)
voľno: Lastomír

Krstný otec skupiny, predseda ŠTK v ObFZ Michalovce a manažér ŠK Strážske – Marek Michlovič

„ V ďalšom zápase Krajskej futbalovej ligy, náš klub ŠK Strážske porazilo Močarany hladko.5:2. Strelecky koncert predviedol kanonier Strážskeho Štefan " Pišta" Horňák , ktorý prekonal brankára súpera celkom 4 krát a to ešte minimálne ďalšie štyri - 100% šance v tomto zápase nepremenil. Asi si nechal nejaký ten gólik na štvrtok večer, kedy sa odohrá šláger 5.kola našej skupiny keď si naše mužstvo zmerá sily so zatiaľ neporazenými Pavlovcami nad Uhom. Do 60 minúty Strážčania viedli už 5:0, potom však poľavili v koncentrácii , keď hráči Močaran prebrali iniciatívu a upravili na konečných 5:2. V druhom stretnutí bol favorit jasný. A to zverenci Jara Gomboša z Pavloviec nad Uhom. Musím však podotknúť, že Petrovce n/L hrali v prvom polčase celkom sympaticky dokonca si vypracovali aj nejaké šance. Mali jeden samostatný nájazd, ktorý však ich útočník zakončil z ťažkého uhla len do žrde. Kvalita ale bola jednoznačne na strane Pavloviec n/U a gól Smoľáka bol skutočne parádny! Tretí zápas sa niesol v znamení stretnutia dvoch štvrtoligových stálic a to Sobraniec a Topoľan. V prvom polčase ešte gól nepadol no ten druhý vyšiel lepšie Topoľanom. Mali „silnú“ 10 minútovku a v rozmedzí 57 a 64. minúty troma gólmi rozhodli o svojom víťazstve. V závere Hreško ešte skorigoval na konečných 1:3. „

Skupina „G“, Čižmár Group, UT Trebišov (Rusnak Arena)

Výsledky 3.kola

Nacina Ves – Úpor 0:2 (0:2)
Krišovská Liesková – Vojčice 2:1 (2:0)
Vinné – Kráľovský Chlmec 0:5 (0:1)

Krstný otec skupiny, bývalý tréner Čane, Veľkého Horeša či Parchovan, trebišovčan Rastislav Plachetka

„ V trebišovskej skupine sa po polovici odohraných zápasov, na čele tabuľky usadila Krišovská Liesková, ktorá má na svojom konte 7 bodov. Na chrbát jej však dýcha druhý Kráľovský Chlmec s jednobodovým mankom. Tretí je Úpor s 5 bodmi. Pravdepodobne víťaz tejto skupiny vzíde z tejto trojice. Najlepšiu východiskovú pozíciu však majú hráči K. Lieskovej, keďže sú na čele pelotónu a podľa tabuľky s doposiaľ odohraných zápasov, majú najľahšie vylosovanie v posledných dvoch kolách. Všetko tak majú vo svojich rukách a tak uvidíme ako sa s tým zverenci Štefana Breza popasujú. Hlavne keď sa už vo futbale potvrdilo, že zaváhanie príde vtedy, keď to najmenej čakáme. Tak teda uvidíme!

Vojčice – K.Liesková 1:2.

Ako už býva zvykom, Vojčice vstúpili do zápasu aktívne a v jeho úvode si vypracovali dva priame kopy. Prvú veľmi dobrú strelu k žrdi brankár K. Lieskovej kanonierovi Čižmárovi vyrazil. O pár minút to z podobnej situácie skúšal Tokár, avšak len do múru. O chvíľu nato Vojčice zaútočili po pravej strane, Čižmár našiel v 16 stke veľmi dobre postaveného Tokára, no ten v 100% šanci prestrelil. Nedáš? Dostaneš! Následne po identickej situácii už išli „hostia“ do vedenia. Vojčice sa snažili o vyrovnanie, ale do dobrej defenzívnej činnosti K. Lieskovej sa presadzovali len ťažko. A boli to opäť „hostia“, ktorí z brejkovej situácie zvýšili na 0:2. Do druhého polčasu nastúpili Vojčice už aj so Sarikom, čo malo priniesť kvalitu do ofenzívy, no hra sa však rozkúskovala a celé to bolo obojstranne akési rozhárané. Vojčičanom sa taktiež po brejkovej akcii podarilo znížiť, čo ich viac povzbudilo, ale hráči K. Lieskovej si už tri body ustrážili.

Vinné – K. Chlmec 0:5

Chlmčania chceli odčiniť prehru spred týždňa a tak z úvodu stretnutia sa zahryzli do svojho súpera a zavreli ho na vlastnú polovicu. Hrali, kombinovali, no do šancí sa dostávali ťažšie. Nakoľko sa Vinné zameralo na defenzívu, ktorá im aj dobrým stavaním sa a presúvaním vychádzala, keď zo zadu to umne dirigovali skúsený matador Firda so svojou stabilnou stopérskou dvojičkou Capuličom. A zrejme to bola aj správna taktika, lebo ak by Vinné viac otvorilo hru, tak polčas by asi bol vyšší ako 1:0. V druhom polčase Chlmčania ešte viac pritlačili svojho súpera, ale góly prichádzali pomaly. Je pravda, že do plných sa im presadzovalo ťažko a až v závere prišli ďalšie góly. Keď už Viňančanom dochádzali sily a urobili aj naivné chyby a tak sa hráči K. Chlmca postarali, o doposiaľ najvyššie víťazstvo na trebišovskej umelej tráve! Na záver ešte musím podotknúť, že aj keď najväčšie hviezdy Vinnému takmer pravidelne chýbajú a hrajú v oklieštenej zostave, tak chlapci ktorí prídu odvedú maximum, pôsobia skromne a ani za nepriaznivého stavu sa nevzdávajú. A čo je dôležité ani nehádajú! - veľmi slušné mužstvo!

Nacina Ves – Úpor 0:2

Úporčania dorazili na svoje stretnutie priamo zo sústredenia z Vysokých Tatier. V dobrej nálade, ktorú preniesli aj do svojej hry a poľahky si v treťom kole poradili so svojim súperom. Takže sa naplnil výsledok, ktorý som aj očakával. Viac ma skôr zarazilo, že Nacina Ves ani vo svojom treťom vystúpení v tohtoročnej edícii Krajskej futbalovej ligy, nestrelila ešte ani gól. „

Skupina „H“, Magyorszag Group, UT Satoraljaujhely ( Orban Arena)

Výsledky 3. kola

Malý Horeš – Streda nad Bodrogom 6:2 (6:2)
Čierna nad Tisou – Veľké Kapušany 2:1 (0:0)
Čičarovce – Budkovce 3:5 (1:4)

Krstný otec skupiny, sekretár ObFZ Trebišov – Július Dušek

„ Tretie kolo tejto skupiny bolo skutočne bohaté na góly. Padlo ich až 19, takže strelci sa skutočne činili. Potešili tým tak oko náročného futbalového diváka. :) V tejto skupine sa vôbec nedarí jedinému zástupcovi zo štvrtej ligy a to Veľkým Kapušanom. Prehrali aj ďalší zápas, keď tentokrát nestačili na partiu okolo manažéra Ľubomíra Godarského, rodáka zo Sačurova. Čierna nad Tisou svojho súpera zdolala 2:1 a tak má ešte stále šancu skončiť v tabuľke na prvom mieste. No bude to pre nich riadna šichta, nakoľko líder z Budkoviec prechádza svojou skupinou veľmi ľahko. Zverenci Dušana Kukuča zdolali Čičarovce v stretnutí v ktorom padlo až 8 gólov hokejovým výsledkom 5:3. Budkovčania viedli už o tri góly, no Čičarovce dokázali znížiť na rozdiel jedného jediného gólu. V závere ale Budkovce svoje víťazstvo potvrdili gólom Hliváka.
8 gólov boli diváci svedkami aj poslednom zápase tejto skupiny. V takom malom „susedskom piatoligovom“ derby sa z víťazstva tešil Malý Horeš, ktorý zdolal Stredu nad Bodrogom vysoko 6:2. „

Najbližší program:

Skupina „A“ UT Janigová (4. kolo)

5.2.2020 o 17:00
Košická n/V – Čaňa (dohrávka 2.kola)

16.2.2020 o 14:30

Ťahanovce – Kalša

17:00
Lokomotíva Košice – Košická n/V
voľno: Čaňa

Skupina „B“ UT Janigová (2.kolo)

15.2.2020
14:30
Gelnica – Sokoľany
17:00
Malá Ida – Ždaňa

Skupina „C“ UT Moldava n/B (4. kolo)

8.2.2020 o 9:30 (UT Janigová KE)
Geča – Medzev (dohrávka 3.kola)

16.2.2020 o 10:00
Medzev – Perín
voľno: Geča
voľno: Rožňava

Skupina „D“, UT Moldava n/B (4.kolo)

16.2.2020
14:00
Čečejovce – Kokšov/Bakša
16:00
Poproč – Seňa
voľno: Dvorníky/Včeláre

Skupina „E“, UT Spišská Nová Ves (5.kolo)

7.2.2020 o 19:00
Olcnava – Harichovce
8.2.2020 o 17:00
Hrabušice – Rudňany
8.2.2020 o 19:00
Kluknava – Spišské Vlachy
voľno: Nálepkovo

Skupina „F“, UT Michalovce (5.kolo)

6.2.2020 o 18:00
Strážske – Pavlovce n/U
7.2.2020 o 17:00
Petrovce n/L – Sobrance
7.2.2020 o 19:00
Lastomír – Močarany
voľno: Topoľany

Skupina „G“, UT Trebišov (4.kolo)

16.2.2020 o 14:00
Vojčice – Úpor
16:00
Kráľovský Chlmec – Nacina Ves
18:00
Krišovská Liesková – Vinné

Skupina „H“, UT Satoraljaujhely (4.kolo)

16.2.2020 o 12:00
Budkovce – Streda nad Bodrogom
14:00
Veľké Kapušany – Malý Horeš
16:00
Čičarovce – Čierna nad Tisou


 

Prečítané: 11x