Infarktový priebeh stretnutia „okresného pavúka“ KFL: Ploské – Ruskov!

- uplynulý víkend odštartovali aj boje v „okresnom pavúku“ klubov v ObFZ. V dnešnom článku si podrobne rozoberiem úvodné „predkolo“.

- v „krajskej“ časti Krajskej futbalovej ligy pokračovali zápasy v skupinách „E“ v Spišskej n/V a v skupine „E“ v Michalovciach

- na programe boli aj dohrávky v skupinách „A“ na UT Janigová v Košiciach a na tej istej UT sa hrala aj dohrávka „C“ skupiny.

- skupiny „B“, „D“, „G“ a „H“ mali cez víkend voľno.

- počas nadchádzajúceho víkendu sa odohrajú predposledné kolá v základných skupinách a zároveň je na programe aj 1. kolo „okresného pavúka“ klubov z ObFZ.

„Okresný pavúk“ klubov z ObFZ - „západná vetva“

Krstný otec „západnej vetvy“, prezident a tréner FK Bidovce, Tomáš Mihok

Péder – Košické Oľšany 1:9. Hralo sa na UT Janigová Košice. Postupujú Koš. Oľšany

„ O vyrovnanom zápase sa dá hovoriť len v úvodnej 10 minútovke, práve dovtedy sa darilo mužstvu Pédera držať nerozhodný stav. Neskôr už sa ukázal rozdiel dvoch súťaži a kvalita Košických Oľšian. Postupne sa im pod režisérskou taktovkou staronovej potencionálnej posily z treťoligových Šarišských Michalian Daniela Džurbana podarilo nastrieľať 9 gólov a v pohode dokráčali za postupom do ďalšieho kola kde si už brúsili zuby na konkurenta z prvej triedy z Ruskova. Avšak.."

Ploské – Ruskov 6:5. Hralo sa na UT Janigová Košice. Postupuje Ploské

„Pre mňa osobne najväčšie prekvapenie východnej vetvy pavúka ObFZ. Práve preto si družstvo TJ Ploské zaslúži byť právom na "titulke" hodnotiaceho článku k prvému hraciemu víkendu oblastného pavúka KFL. Poďme k zápasu - ambiciózny líder v hierarchii až tretej súťaže vyzval suverénneho lídra prvej triedy ObFZ Košice - okolie. Rozdiely však ostali len na papieri. Ruskov začal aktívne a rýchlo viedol 0:2. Rýchle vedenie im paradoxne uškodilo, opraty prevzali hráči Ploského a do polčasu stihli nasúkať 5 utešených gólov. Dvojnásobne polčasové striedanie nepomohlo a Ploské pridalo po prestávke šiesty gól. K nevídanému obratu ešte zavelil po oneskorenom príchode hattrikom najlepší strelec 1.triedy Sarvaš, ale na vyrovnanie mu čas neostal. Záver sa niesol v nervóznom duchu, došlo aj k nie veľmi Fair – play výmenám názorov, ale keďže hrací systém je neúprosný je to pochopiteľné. Ktovie aký by bol záverečný rezultát, ak by strelec Sarvaš nastúpil skôr ? Ale na to sa história pýtať nebude...“

Sokoľ – Valaliky 0:3. Hralo sa na UT Janigová Košice. Postupujú Valaliky

„Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu. Nebol badateľný rozdiel dvoch súťaží. Avšak po polčasovom prestriedaní skúsených hráčov Sokoľa ako Kover a Gajdoš sa naplno ukázala kvalita Valalík vedených skúseným Erichom Vágnerom, ktoré napokon aj po slabšej chvíľke sokoľského brankára zápas zvládli. „

Haniska – Kavečany 7:3. Hralo sa na UT Janigová Košice. Postupuje Haniska

„Ešte minulý rok piatoligová Haniska aj bez svojich dvoch najväčších opôr s ligovými skúsenosťami bratov Majorošovcov zápas s priemerným súperom z mestskej futbalovej súťaže zvládla a bez problémov postúpila do ďalšieho kola. Vynikol hetrikom 24 – ročný Patrik Gergely.“

Slanská Huta - FK Geča “B” 2:4. Hralo sa na UT Janigová Košice. Postupuje Geča „B“

„ Stretnutie dvoch účastníkov 3. triedy lepšie zvládli tentokrát hráči gečanského „béčka“. Potvrdili, že aj bez výpomoci z „A“ -tímu, ktoré bolo v permanencii oba víkendové dni, majú napriek množstvu mladých hráčov svoju kvalitu. Vyhrať mohli aj vyšším rozdielom. V ďalšom kole ich však už čaká líder 1.triedy ObFZ Rožňava, ktorý vo svojej súťaži ešte nestratil ani bod a to Krásnohorská Dlhá Lúka.“

Gemerská Poloma – Plešivec 2:7. Hralo sa na UT Moldava nad Bodvou. Postupuje Plešivec

„ Gemerská Poloma je lídrom 7. Ligy ObFZ Rožňava, Plešivcu patrí v tabuľke 6. ligy 12. miesto, takže sa v Moldave n/B v sobotu na poludnie očakával vyrovnaný zápas. G. Poloma bez viacerých opôr a s dorastencami v kádri zápas nezvládla a po hrubých chybách dala možnosť vyniknúť hráčom Plešivca, ktorí to patrične využili.“

Šaca – Betliar 2:1. Hralo sa na UT v Moldave n/B. Postupuje Šaca.

„ Šaca opäť potvrdila svoju kvalitu a dokázala, že s ňou treba rátať aj čo sa týka boja o postup do 5.ligy KG. Areál v Šaci si to zaslúži. Vyrovnaný zápas s bývalým účastníkom 5 ligy KG z Betliara zvládla a ani v ďalšom kole proti Plešivcu nie je bez šance. „

Turňa – Hrhov 3:6. Hralo sa na UT v Moldave nad Bodvou. Postupuje Hrhov,

„ Susedské derby aj napriek tomu, že sa jedná o mužstvá z rozdielnych Oblastných futbalových zväzov nemalo favorita. Rozhodli veľké chyby obrany Turne, ktorá už v prvom polčase kapitulovala 4 krát. V závere zápasu sa hráči Turne ešte odhodlali k obratu, ale zápas definitívne rozhodol dovŕšením hetriku Grosmann. „

Paňovce – Vyšná Slaná 5:0. Hralo sa na UT Moldava nad Bodvou. Postupujú Paňovce.

„ Aktuálne štvrtý celok ObFZ Košice – okolie nastúpil proti aktuálne druhému celku ObFZ Rožňava. Čakalo sa teda výborné stretnutie dvoch popredných celkov svojich súťaži. O to prekvapujúco vyznieva konečný rezultát tohto stretnutia, keď Paňovce svojmu súperovi nadelili 5 gólov a postúpili tak do ďalšieho kola. „

Bidovce - Rakovec nad Ondavou 0:0 4:5 po penaltách. Hralo sa na UT v Trebišove. Postupuje Rakovec n/O

„ V úvode nášho zápasu bolo vidno na oboch mužstvách herný výpadok spôsobený zimnou prestávkou. Práve preto trvalo mužstvám trochu dlhšie úvodné oťukávanie. Asi v 20. minúte sme začali jarný festival zahadzovania šancí, ktorý úspešne pokračoval až do konca. Súper hrozil najmä z protiútokov. Keď sa už ale dostal do šance, tak bola stopercentná. Obe mužstvá však podržali výborní brankári. A aj zásluhou ich výkonov ostalo skoré nerozhodné až do konca. O postupujúcom tak rozhodli penalty kde mal viac šťastia náš súper. Ku kvalitnému stretnutiu prispel aj objektívny výkon rozhodcu Puškáša. Nezostáva mi len skonštatovať, že škoda nášho skorého vypadnutia z tak dobrého podujatia (myšlienky). Po rokoch keď o amatérsky futbal VÚC-ka ani nezakopla sa konečne niečo deje aj pre nás. „

„Okresný pavúk“ klubov z ObFZ - „ východná vetva“

Krstný otec „ východnej vetvy“, člen KFL, člen ŠTK v ObFZ Michalovce, manažér ŠK Agro Palín a šéfredaktor Výsledkového servisu – Lukáš Bodnár

Vojka – Slovenské nové Mesto 0:3 kontumačne. Postupuje – Slovenské Nové Mesto
Zemplínske Jastrabie – Tŕňa 3:0 kontumačne. Postupuje – Zempl. Jastrabie

„ V 1. kole sa tak bez boja stretnú práve Slovenské Nové Mesto a Zemplínske Jastrabie“

Veľký Horeš – Veľaty 2:6 (2:0) , hralo sa na UT v Satoraljaujhely. – Postupujú – Veľaty

„Zverenci doktora Daniela Petrička asi nečakali, že po prvom polčase budú ako veľký favorit tohto stretnutia prehrávať o dva góly. Ešte šťastie, že vo futbale existuje aj druhý polčas. Práve v ňom líder severnej VI. ligy v ObFZ Trebišov nedal svojmu súperovi z „južnej“ VI. ligy, žiadnu šancu. 6 gólov hovorí samo za seba. Veľaty tak splnili rolu favorita a v 1. kola ich čaká ozajstná skúška. Do cesty sa im totiž v sobotu o 14:00 na UT v Trebišove postaví aktuálny líder ObFZ Michalovce – ŠK Agro Palín, ktorý bol do 1. kola nasadený. Tento duel môžme zároveň označiť ako aj za šláger celého 1.kola „okresného pavúka“.

Zemplínske Hradište – Biel 3:2 ( 2:0), hralo sa na UT v Satoraljaujhely. Postupuje – Zempl. Hradište

„ Biel patril v minulých ročníkoch ObFZ Trebišov k špičke. V tomto ročníku sa vedenie klubu rozhodlo „premiestniť“ do „severnej“ VI. ligy. Pre Biel nastal akýsi ústup z pozícii. Pre oba kluby to bolo premiérové stretnutie v Krajskej futbalovej lige, nakoľko v minulom roku sa tejto súťaži tieto kluby nezúčastnili. Do 1. kola tak napokon po veľmi tesnej výhre postupuje Zemplínske Hradište.“

Malčice – Kuzmice 1:9 (0:0), hralo sa na UT v Michalovciach. Postupujú Kuzmice.

„ V tomto stretnutí na seba narazil aktuálny líder siedmej ligy „západ“ v ObFZ Michalovce a zástupca „severnej“ VI. ligy v ObFZ Trebišov. Bolo len veľmi ťažko hľadať favorita tohto zápasu. Je to doslova neuveriteľné, ale v 47.minúte bol v Michalovciach na UT stav 0:0. 10 gólov za 42.minút to je zápas hodný do Guinessovej knihy rekordov. A z tohto 9 gólov strelili Kuzmice! A tak sa napokon po jednoznačnom veľmi vysokom víťazstve z postupu do 1. kola radoval práve trebišovský zástupca, ktorý sa v 1.kole stretne so Zemplínskym Hradišťom. „

Svätuše – Borša 1:3, hrali sa na UT v Satoraljaujhely. Postupuje - Borša

„ Favorit tohto stretnutia bol jasný. A to jeden z hlavných ašpirantov na postup do V. ligy Zemplínskej a to Borša. Zverenci Tibora Nagya v tomto stretnutí neponechali nič na náhodu a Svätuše, s ktorými aj vo svojej „južnej“ VI. lige v ObFZ Trebišov si poradili po výsledku 3:1. Borša sa v 1. kole „okresného pavúka“, stretne s Nižným Žipovom.“

Nižný Žipov – Parchovany 7:1, hralo sa na UT v Trebišove. Postupuje – N. Žipov

„Severské“ trebišovské derby prinieslo jednoznačný výsledok. Nad Parchovanami sa v zime začalo poriadne „zmrákať“, no tamojší futbalový klub prebral opäť jeho bývalý funkcionár a mládežnícký tréner Slavoja Trebišov – Radoslav Jakubec, ktorý ma s mužstvom smelé plány! Parchovany ale už bez trénera Mareka Hirka, ktorý zasadol na lavičku Rakovca n/O na Nižný Žipov nestačili. Ten aj s viacerými zaujímavými hráčmi si so svojim súperom hravo poradil, keď ho deklasoval vysoko 7:1. Na hre N. Žipova bolo vidieť rukopis skúseného trénerského harcovníka Jána Šandora! “

Milhostov – Bracovce 4:3 (0:1), hralo sa na UT v Trebišove. Postupuje - Milhostov

„ Aj v tomto stretnutí na seba narazili celky z ObFZ Trebišov a ObFZ Michalovce. Favoritom bol zástupca ObFZ Michalovce a to celok Bracoviec, ktorý je v VII. lige „Západ“ aktuálne na druhom mieste, pričom Milhostov je s jedným víťazstvom vo svojej „severnej“ VI. lige posledný. Lenže Krajská futbalová súťaž je niečo iné ako majstrovská a to sa v tomto stretnutí aj potvrdilo. Milhostov i keď polčas prehrával, tak nakoniec tento duel otočil a zvíťazil tesne 4:3. Hostia od Michaloviec však avizujú, že sa na začiatok druhého polčasu akosi príliš dlho čakalo a Milhostov nastúpil na druhý polčas ako vymenený...“

Kalša „B“ - Tušice – TNV 0:9 (0:4), hralo sa na UT v Trebišove. Postupujú Tušice/TNV

„ „Béčko“ treťoligovej Kalše narazilo na jedného z hlavných ašpirantov na víťaza druhého ročníka „okresného pavúka“ KFL. Tušice TNV po výbornom doplnení kádra o Gajdoščíka ši navrátilca Kiovského potvrdila rolu favorita tohto stretnutia. Tušičania nedali svojmu súperovi prakticky žiadnu šancu. Zverenci trénera Petra Škultétyho produkovali veľmi dobrý futbal, ktorý sa divákom musel páčiť. Žiarili najmä „tri K“. Kiovský, Koli, Kuriško, ktorí z celkovo 9 gólov strelili viac ako polovicu a to 5. V 1. kole narazia Tušice TNV na Milhostov.“

Blažice – Trhovište 0:8 (0:4), hralo sa na UT v Trebišove, postupujú Trhovište

„ Pre zmenu bolo to stretnutie súboj mužstiev z ObFZ Košice – okolie (Blažice 2. trieda) a Trhovišťa, minuloročného finalistu prvého ročníka KFL, ktoré patria už dlhšiu dobu medzi stálice v ObFZ Michalovce. No a preto boli v tomto stretnutí aj jasným favoritom. Pre divákov v nie príliš záživnom stretnutí sa Trhovište so svojim súperom vôbec nemaznali a nadelili mu pekný 8 gólový prídel na cestu cez Slanský kopec. „ V 1. kole sa tak bude na UT v Trebišove odohrávať súboj odvekých rivalov- susedov Rakovca nad Ondavou a Trhovišťa. „

Pusté Čemerné – Zemplínska Široká 2:7 (0:4), hralo sa na UT v Michalovciach. Postupuje Zemplínska Široká

„ Posledný celok siedmej ligy „Západ“ v ObFZ Michalovce si zmeral sily s aktuálne 11 celkom najvyššej okresnej súťaže v ObFZ Michalovce – Zemplínskou Širokou resp. „ Rebrinom“. Šiestoligista potvrdil fakt, že hráva o súťaž vyššie a nedal sa snaživému mužstvu neďaleko Strážskeho žiadnu šancu. Už do polčasu bolo rozhodnuté a tak sa „Rebrin“ už môže tešiť na svojho ďalšieho súpera, ktorým budú Krásnovce. „

Poruba pod Vihorlatom – Krásnovce 1:3 (0:1), hralo sa na UT v Michalovciach. Postupujú Krásnovce

„Napriek dlhej zimnej prestávke mal zápas dvoch šiestoligových mužstiev z ObFZ Michalovce, celkom dobrú úroveň. Začiatok stretnutia patril Krásnovciam, ktoré sa ujali vedenia hneď v 5.minúte a pokračovali v dobrom výkone celý prvý polčas. Druhý polčas opäť lepšie začali Krásnovce a v 55. minúte zvýšili na 2:0. Poruba sa snažila korigovať stav, no Krásnovce územnej prevahe a aj niekoľkým šanciam odolali a dokázali zvýšiť na 3:0. V závere zápasu Poruba znížila na konečných 3:1. „

Tibava – Záhor 1:6 (0:4), hralo sa na UT v Michalovciach. Postupuje Záhor

„ „Malé Sobranecké derby“. Aj takto by sme mohli ocharakterizovať alebo označiť prívlastok tohto stretnutia. Aktuálny líder VII. ligy „Východ“ v ObFZ Michalovce sa chcel na svojho veľkého rivala zo Záhora, ktorý už druhý rok pôsobí v najvyššej okresnej súťaži, vytiahnúť. Nepodarilo sa. Zemplínsky „Rinat Achmetov“ alias hrajúci manažér Záhora Miroslav Leco poskladaj ja pred jarnou časťou solídny mančaft. Ten v nedeľu nedal Tibave žiadnu šancu a pohodlným vysokým víťazstvom 6:1 sa z postupu do 1. kola tešili „Záhorjane“

Žbince – Hatalov 3:2 (2:1), hralo sa na UT v Michalovciach. Postupujú Žbince.

„ Žbince a Hatalov? To je štát v štáte. Alebo „dva valaly u jednym“. Žreb predkola bol nemilosrdný a pridelil k sebe týchto dvoch veľkých rivalov. Obe mužstva už poriadne dlhú dobu pôsobia v ObFZ Michalovce. V aktuálnom ročníku sa viac darí Hatalovčanom, ktorí atakujú vrchné priečky šiestoligovej tabuľky. Žbinciam sa pre zmenu darí o čosi menej a preto sa na svojho odvekého rivala chceli vytiahnúť. A to sa zverencom Radovana Melnika aj celkom senzačne podarilo! Výhra 3:2 najviac potešila predsedu FK Žbiniec Ľubomíra Ivana, ktorý sa tak nateraz stál kráľom Žbinsko-Hatalovska! Žbince si v 1. kole zmerajú sily so Záhorom.“

Kusín – Zalužice 2:5 (0:3), hralo sa na UT v Michalovciach. Postupujú Zalužice

„ Aj v tomto prípade žreb prisúdil siedmoligový Kusín a šiestoligové Zalužice. Obe kluby patria pod ObFZ Michalovce, no favoritom boli skúsení Zalužičania na čele s bývalými ligovým nestarnúcimi hráčmi Apiarom či Capikom. Obidvaja spomínaní hráči strelili aj po góle a tak Zalužice vcelku poľahky dokráčali k postupu do 1. kola kde ich bude čakať veľmi ťažký súper a to jeden z favoritov „okresného pavúka“ a to celok Vyšných Remet.“

Topoľany „B“ - Vyšné Remety 1:8 (0:3), hralo sa na UT v Michalovciach. Postupujú – Vyšné Remety

„ Tento zápas by sme mohli pokojne napísať aj takto: Topoľany „B“ - Peter Danko. Ostrostrelec Vyšných Remet sa totiž po čase opäť vracia k „Praščákovcom“ a hneď sa ukázal aj v tom najlepšom svetle, keď súperovi nasúkal 5 gólov! Dalo sa to ale čakať, nakoľko Topoľany „B“ pôsobia o súťaž nižšie, v VII. lige „ Západ“.

Poráč – Teplička 2:1 (1:0), hralo sa na UT v Spišskej Novej Vsi. Postupuje Poráč

„ Na UT v Spišskej n/V sa stretol po jeseni druhý celok VII. ligy v Spišskom ObFZ a to Baník Poráč, ktorý vyzval v KFL – veľkého favorita tohto stretnutia a to aktuálne tretí celok VI. ligy – Tepličku. Výsledok je preto dosť prekvapujúci a Teplička, ktorá má v súťaži na lídra z Margecian stratu len dvoch bodov sa s KFL lúči príliš skoro. Poráč tak dosiahol veľmi pekný výsledok a v 1.kole „okresného pavúka“ narazí práve na lídra Spišského ObFZ a to zverencov trénera Branislava Mondreho – Margecian, ktoré boli do KFL ako jeden z trojice nasadených mužstiev. „

Hnilčík – Markušovce 2:7 (2:2), hralo sa na UT v Spišskej Novej Vsi. Postupujú Markušovce.

„ Až 9 gólov priniesol duel Hnilčíka a teda zástupcu VII. ligy v Spišskom ObFZ a Markušoviec, zástupcu VI. ligy Spišského ObFZ. Do polčasu to ale vôbec nevyzeralo, že šiestoligista ako favorit si predkolom poľahky prejde. Stav bol v tom čase 2:2, no druhý polčas sa niesol už jasne v réžii šiestoligistu, ktorý piatimi gólmi rozhodol o svojom postupe do 1. kola, kde sa stretne s Prakovcami. „

Letanovce – Prakovce 3:4 (1:2), hralo sa na UT v Spišskej Novej Vsi. Postupujú Prakovce.

„ Oba tieto celky pôsobia spoločne v Spišskom ObFZ. Prakovce sa aktuálne nachádzajú na 5. mieste, keď na lídra z Margecian strácajú 7 bodov. Kedysi v dávnej minulosti pôsobili Prakovce aj v krajskej súťaži. Letanovce sa v najvyššej okresnej súťaži pohybujú v spodnej časti tabuľky, no favorita z Prakoviec poriadne potrápili. Lenže tie strelili napokon o gól viac ako ich súper a tak sa napokon tešili z postupu do 1. kola „ okresného pavúka“.

„Krajská časť“ Krajskej futbalovej ligy.

Skupina „A“, Havrilla Group, UT Janigová Košice (KVP Arena)

Výsledok dohrávky 2. kola

Košická Nová Ves – Čaňa 3:4 (1:1)

Krstný otec skupiny, šedá eminencia futbalu v Čani, Rudolf Rentko alias Kili.

„ Dohrávku druhého kola našej skupiny sme odohrali v stredu 5.2 vo večerných hodinách na novej umelej tráve na Janigovej ulici v Košiciach. Stretnutiu predchádzalo veľmi chladné a veľmi veterné počasie. Takisto sme sa na zápas dostavili iba v presnom počte 11 hráčov a k tomu na stopérsky post musel nastúpiť náš tréner Matej Čobik Ferčik. Chudák, asi sa z toho dodnes nespamätal. Bol to zápas bohatý na góly a takisto to bol zápas ako na hojdačke. Košická n/V viedla síce 1:0, no nestarnúci Lipnický strelil súperovi za 20. minút tri góly! Na rozdiel gólu znížil Šemrák, no naša nová španielska akvizícia z Košíc – Mikel Albisu opäť naklonil misky váh na našu stranu. Záver síce paril hosťom, no víťazstvo sme si už postrážili..“

Skupina „C“, Popovič Group, UT Moldava nad Bodvou (Szalaba Arena)

Výsledok dohrávky 3. kola

Geča – Medzev 1:1 (1:1), hralo sa 8.2. 2020 o 9.30 na UT Janigová Košice.

Krstný otec skupiny, predseda FK Geča 73, Martin Palenčar

„ Od úvodu stretnutia bol Medzev aktívnejší, vypracoval si viacero sľubných príležitosti avšak v koncovke nemali svoj deň. Geča sa snažila hrať zo zabezpečenej obrany a vyrážať do rýchlych protiútokov. Po jednom tak Hutter nachytal brankára Medzeva Čierneho na hruškách, keď bol vysoko z brány a krásne ho preloboval. Následne mali Medzevčania výhodu vymysleného pokutového kopu, ktorý však Majoroš nepremenil. Do polčasu sa predsa len podarilo Medzevčanom vyrovnať, keď sa presadil Ribár. V druhom dejstve sa opakoval podobný scenár, viackrát Geču zachraňoval brankár Lukáč a keďže Medzevčania ani Gečania sa už nedokázali presadiť, zrodila sa pre Geču priaznivá remíza. Geča - Medzev 1:1 (1:1)G: Hutter /Ribár.

Skupine „E“ Brezovaj Group, UT Spišská Nová Ves (Bečarik Arena)

Výsledky 5. kola

Harichovce – Olcnava 7:4
Hrabušice – Rudňany 2:3 (0:1)
Kluknava – Spišské Vlachy 0:2
voľno – Nálepkovo

Krstný otec skupiny, manažér a starosta OŠK Rudňany, Rastislav Neuvirth

„ Zápas nášho mužstva OŠK Rudňany proti Hrabušiciam, stratil vážnosť už na začiatku, keď ešte ani nezačal... Náš súper meškal skoro 45. minút. My sme tento čas trávili rozcvičkou na ihrisku. Po príchode sa hráči súpera viac menej postavili pred vlastnú bránu a začalo sa dobíjanie, bez väčšej aktivity súpera. Zápas samozrejme nemal potrebné tempo, v podstate nesplnil atribúty prípravného zápasu... Jediným pozitívom sú pekné naše góly. Negatívom znova veľké individuálne chyby, ktoré dokážu súperi potrestať. Viac k zápasu nemám veľmi čo povedať. Na čele tabuľky sa stále drží piatoligista z Harichoviec. Ten nedal žiadnu šancu Olcnave, ktorú porazil vysokým víťazstvom 7:4. Za zmienku stoja štyri góly „harichovského“ Jakuba Farkašovského. Olcnava sa tak touto prehrou dostala prakticky z hry o celkové prvenstvo v skupine „von“. Ešte stále však „žijú“ Spišské Vlachy. Štvrtoligista nastúpil na svoje ďalšie stretnutie proti aktuálne stále poslednej Kluknave. Piatoligista sa držal statočne a Spišským Vlachom podľahol len o dva góly. Pred poslednými dvoma kolami je ešte stále v hre o postup do štvrťfinále až štvorica mužstiev. Viac však už môže napovedať najbližšie víkendové kolo...“

Skupina „F“, Sabol Group, UT Michalovce (St.Nicolaus Arena)

Výsledky 5.kola

Lastomír -Močarany 3:2 (1:2)
Petrovce n/L – Sobrance 0:2 (0:2)
Strážske – Pavlovce n/U 0:4 (0:2)
voľno: Topoľany

Krstný otec skupiny, predseda ŠTK v ObFZ Michalovce a manažér ŠK Strážske, Marek Michlovič

„ V ďalšom zápase Krajskej futbalovej ligy v tzv. „Šlágri 5.kola“ Pavlovce n/U doslova „rozobrali“ ŠK Strážske, keď sa zápas skončil vysokým rozdielom a to 4:0 !. Nechce sa mi veľmi hodnotiť tento zápas, keďže to bol jeden z najhorších výkonov nášho mužstva v posledných mesiacoch. Druhý polčas by som najradšej „vymazal“ z pamäte. Pavlovce n/U hrali výborný, rýchly futbal s ktorým sme sa nevedeli vysporiadať. A preto zvíťazili úplne zaslúžene! A prakticky sa tak stali už aj v predstihu víťazmi našej skupiny. Pretože v posledných dvoch kolách je matematika jasná. Pavlovčania si dokonca v dvojzápase s Lastomírom či aktuálne poslednými Močaranmi môžu dovoliť zaváhať. Na postup do štvrťfinále im totiž stačí získať tri body. Posledný v skupine skončí určite piatoligista z Močaran. Ten v doterajšom priebehu základnej skupiny nezískal ani bod a na predposledné Petrovce n/L stráca už priepastných 6 bodov. Naposledy zverenci Jaroslava Komendu nestačili na Lastomír, ktorému podľahli tesne 3:2, keď v polčase viedli 2:1. Štvrtoligové Sobrance v zápase proti spomínaným Petrovciam n/L potvrdili rolu favorita a piatoligistu zdolali 2:0. „