16.03.1919, Lucia Pivarníková

V nedeľu 17.marca 2019 o 11:00 na futbalovom štadióne v Moldave nad Bodvou vyvrcholí prvý ročník Krajskej futbalovej ligy!

16.03.1919, Lucia Pivarníková

Túto nedeľu uzavrie svoju prvú kapitolu Krajská futbalová liga finálovým zápasom.

Do nej sa spomedzi všetkých 93. mužstiev prebojoval zástupca III. ligy Východ z Krompách a ambiciózny nováčik IV. ligy JUH z Pavloviec nad Uhom.

My sme teda zašli do „kuchýň“ oboch celkov a vyspovedali ich „ťahúňov“.

Takže nech sa páči : Jochman verzus Horňák!

image

  

František Jochman ml. (Krompachy)

1. Keby Ti niekto pred začiatkom Krajskej futbalovej ligy povedal, že sa z celkového počtu 93 prihlásených mužstiev dostanete až do finále, veril by si tomu?

„ Pravdepodobne nie, nakoľko sme Krajskú futbalovú ligu spočiatku brali len ako spestrenie prípravy. Do každého zápasu sme ale šli s cieľom vyhrať, takže postupom sme začali veriť, žeby sme to mohli dotiahnuť až do toho najzdarnejšieho konca“.

2. Cesta do finále nebola pre Krompachy jednoduchá. V základnej skupine dlho viedla piatoligová Olcnava a o postup zo skupiny ste museli bojovať až do posledného kola. Prečo?

„ V podstate bola, nakoľko sme zo 6. skupinových zápasov odohrali reálne 4. Jeden sme prehrali kontumačne a jeden sme rovnako vyhrali. V každom zápase v ktorom sme nastúpili sme ale vyhrali jednoznačne. To je dôvod prečo tabuľka našej skupiny vyzerala do posledného kola zaujímavo“.

3. V semifinále ste narazili na jesenného lídra IV.ligy JUH z Medzeva. Ako sa spätne pozeráš na tento zápas?

„ Tento „veterný“ zápas bol vyrovnaný. Nevedeli sme sa dostať do tempa s výnimkou začiatku druhého polčasu kedy sme mali prevahu a z čoho padol gól na 2:1, po ktorom sme sa uspokojili a spadli opäť do „tempa“. Medzev hrozil z brejkov, vyrovnal a asi dvakrát nastrelil konštrukciu brány, no nedokázal streliť gól, čo sa v úplnom závere podarilo nám“.

4. V 88. minúte si strelil gól svojho mužstva a posunul si ho tak do finále KFL. Vieš nám opísať túto gólovú situáciu?

„ Po rohovom kope sa pri súboji asi troch hráčov lopta odrazila ku mne na hranicu jedenástky a ja som volejom prepálil všetko, čo stalo predo mnou a od žrde lopta skončila v sieti“.

5. Vo finále narazíte na ambiciózne Pavlovce nad Uhom. Na koho si musíte v tomto zápase najviac dávať pozor?

„ Súperov riešime vždy až v priebehu týždňa, pravdu povedať to mužstvo nepoznám. Viem ale, že tam hrajú chlapci zo Sobraniec doplnení Ukrajincami. Počuli sme, že majú ambiciózne mužstvo. Kvalitu potvrdili tým, že sa im podarilo prebojovať do finále, preto ich nemožno podceniť. Aj keď to stále je len príprava, my chceme každý zápas do ktorého nastúpime vyhrať“.

6. Vypísalo vedenie Vášho klubu na čele s tvojim otcom, manažérom klubu Františkom Jochmanom st., nejakú špeciálnu odmenu za víťazstvo v KFL?

„ O žiadnej neviem, takéto „odmeny“ sa k nám zvyčajne dostanú tesne pred začiatkom zápasu, aby bolo o motiváciu postarané. Na druhu stranu zahrať si finále akejkoľvek súťaže má svoje čaro, preto verím, že toto nebude výnimkou“.

image

Štefan Horňák (Pavlovce nad Uhom)

1. Veril by si pred začiatkom Krajskej futbalovej ligy, do ktorej sa prihlásilo 93 mužstiev, že sa Vaše mužstvo dostane až do jeho finále?

„ Áno veril! Ja stále verím hráčom a mužstvu v ktorom pôsobím. Futbal je úžasná hra, kde sa dá dokázať všeličo. „

2. Pavlovce n/U prešli základnou skupinou až príliš ľahko. Súperi v základnej skupine ako Kalša, Čaňa či K.Chlmec však majú veľkú kvalitu. Čomu pripisuješ ten jednoznačný postup mužstva do štvrťfinále?

„ 2. Jednoznačný? Až tak by som to nenazval, aj keď výsledky a vynikajúce skóre 30:9 tomu tak nasvedčujú. Mali sme ťažkú skupinu a až na prvý zápas, to nebolo vôbec jednoduché. No práve tie ťažké zápasy sme zvládli na výbornú. Zápas s Kalšou nebudem hodnotiť, ale spĺňal s istotou treťoligové kritéria, čo po zápase, aj viacero divákov potvrdilo. S Čaňou sme zápas dokázali z 0:2 otočiť, čo nám psychicky pomohlo až do výsledku 7:3. No chcel by som práveže vyzdvihnúť mužstva ako K.Chlmec či Ždaňa, ktoré nás veľmi potrápili a myslím si, že práve K.Chlmec do 4.ligy určite patrí!“

3. Štvrťfinálový zápas s treťoligovými V.Revišťami, za ktoré si aj v minulosti hrával bolo skutočne prestížny. Nechýbalo vylúčenie, nepremenené pokutové kopy, výborná divácka kulisa. Ako sa spätne ty pozeráš na tento zápas?

„ Futbal sa hra práve pre divákov a nikto nemal pochýb, že na tento zápas prídu v hojnom počte. Na V.Revištia mám dobré spomienky a vedel som, že to bude ťažký zápas. No z môjho pohľadu sme neukázali to najlepšie, aj keď bojovnosť nechýbala. Po vylúčení J.Dargaja a góle J.Smoľáka sme si mysleli, že máme vyhraté a keby som ja sám svoju šancu premenil mohlo to tak aj byť. No súper Majerníkom vyrovnal a podľa mňa zlomový moment tohto zápasu bola nepremenená penalta V.Revíšť v poslednej minúte prvého polčasu. V.Revistia hrali skutočne veľmi dobre a pred hráčmi ako Krochta, Majerník, Devečka mi neostáva nič iné, ako dať klobúk dole. No futbal sa nehrá na „keby“, ale na góly a my sme potom ešte dva strelili J. Smoľákom. Po nepremenenej druhej penalte V.Revištia už len skorigovali konečný výsledok na 2:3. Obe mužstva si vytvorili šance. V.Revištia nastrelili brvno a žrď a nepremenili 2 penalty, no aj my sme mali asi 3-4 „tutové“ šance, ktoré sme nedokázali premeniť. Tento zápas však patril hlavne nášmu brankárovi. Slava (Liutnianskyi) chytil 2 penalty a viackrát nás v zápase podržal. Víťazstvo patrí teda hlavne jemu a jeho synčekovi, ktorý sa mu pred týmto zápasom narodil. „

4. Aj v semifinále malo Vaše mužstvo dočinenia s veľmi kvalitným súperom. Určite nám dáš za pravdu, že v druhom polčase si V.Kapušany za predvedenú hru nezaslúžili prehrať?

„ Áno dávam Vám za pravdu. Čítal som Váš článok po tomto zápase a bol veľmi pravdivo a profesionálne napísaný. Išlo predsa o postup do finále a každý po tak dlhej ceste sa doňho chcel dostať. Prvý polčas sme mohli tento zápas rozhodnúť, ale z 3-4 šancí sme premenili len jednu L. Lukáčom. V druhom polčase sme prestriedali a tréner chcel hru ešte viac oživiť, no opak bol pravdou. Nám nič nevychádzalo a keď sme sa aj dostali do šance, chýbalo nám presné zakončenie alebo to zneškodnil výborný Babjak. V.Kapušany pridali a boli lepším mužstvom a mohli vyrovnať, no zas tam bol náš famózny brankár Liutnianskyi.“

5. Vo finále KFL narazíte na treťoligové Krompachy, ktoré vyradili Medzev. Na koho si bude Vaše mužstvo musieť dávať najväčší pozor?

„ 5. Krompachy až tak nepoznám, ale určite je tam treťoligová kvalita. Myslím, že naposledy som proti nim nastúpil keď som hrával ešte vo V.Revištiach. Ako som napísal na začiatku, verím svojim spoluhráčom a svojmu mužstvu. Zároveň aj trénerom a som presvedčený, že do toho dáme všetci hlavne srdce. Veď je to finále!! A preto nech si lámu hlavu Krompachy, lebo aj my máme kvalitné mužstvo . Nech vyhrá futbal. Určite si tento zápas chceme užiť. A preto verím, že príde na toto finále viac divákov.“

6. Akú odmenu vypísal mecenáš klubu „Ahly AL Bady“ za víťazstvo Pavloviec n/U vo finále tejto súťaže?

„ 6. Veľmi sa mi páči to oslovenie „Ahly AL Bady“ :) Zatiaľ nikto nevravel o žiadnej extra odmene, ale ako Jožka poznám, určite to bez odozvy neostane a týmto mu chcem aj poďakovať za nás všetkých, čo všetko pre nás robí. A myslím si, že veľkou odmenou pre nás všetkých by bolo už len to víťazstvo. Ďakujem za priestor a prajem tejto stránke a aj KFL veľa úspechov. Ak sa niektoré detaily doladia môže to byť naozaj skvelá súťaž. „

Toto finálové stretnutia povedie rozhodcovská trojica Benedik - Gorel - J.Eperješi.

Prečítané: 175x