13.03.1919, Lucia Pivarníková

Vo finále Krajskej futbalovej ligy vyzve štvrtoligista z Pavloviec nad Uhom treťoligistu z Krompách!

13.03.1919, Lucia Pivarníková

Krajská futbalová liga sa blíži k svojmu koncu. Počas uplynulého víkendu bolo na programe semifinále tejto súťaže.

MFK Veľké Kapušany – OŠK Pavlovce nad Uhom 0:1 (0:1) G: Lukáč.

Na umelej tráve v Trebišove v „Čižmár parku“ proti sebe nastúpili dvaja účastníci štvrtej ligy JUH. Jej tradičný účastník a víťaz „Orban Group“ z Veľkých Kapušian sa hotoval vytiahnúť na ambiciózného nováčika tejto súťaže a na víťaza „Čižmár Group“ z Pavloviec nad Uhom. Posledný vzájomný zápas týchto dvoch mužstiev sa odohral na jeseň v Pavlovciach n/U, v ktorom boli úspešnejší domáci hráči. No viac ako o ich víťazstve sa hovorilo o emóciách, ktoré vyvrcholili po zápase…. V sobotu sa preto očakával „ostrý“ súboj týchto dvoch veľkých rivalov. Odkedy Veľké Kapušany prevzal pod svoje „krídla“ tréner Tibor Nagy z Borše, tak jednoznačne je treba povedať, že toto mužstvo zaznamenalo herný progres. V jeho kádri sú mladí šikovní draví chlapci, ktorí pod vedením tohto skúseného harcovníka napredujú. Na druhej strane v Pavlovciach nad Uhom môžeme badať veľkú futbalovú kvalitu. Mená ako Pišta Horňá, Ladislav Lukáč, Martin Viňanský, Daniel Lorinc či skvelý ukrajinský brankár Myroslav Liutnianskyi sú zárukou, že žiadne mužstvo to proti Pavlovciam nad Uhom nebude mať ľahké.

V prvom polčase mali navrch hráči Pavloviec nad Uhom. Mali loptu častejšie na kopačkách a dokázali si vypracovať aj viac šancí. Tú prvú vypracoval po skvelej individuálnej akcii Lukáč no jeho prihrávke chýbali centimetre. Pred bránou V.Kapušian už totiž číhal „tichý zabijak“ Horňák. Onedlho nato sa už Lukáč nemýlil. Po výbornej prihrávke loptu zasunul za chrbát bezmocného ale inak celý zápas výborne a isto chytajúceho brankára Patrika Babiaka. Do polčasu sa už skóre nezmenilo, a tak sa do kabín poberali o čosi radostnejší zverenci Jaroslava Gomboša.

Kto si myslel, že druhý polčas Pavlovce n/U svoj náskok zvýšia a pohodlne dokráčajú do finále, tak sa mýlil. Boli to Veľké Kapušany, ktoré takmer počas celého druhého polčasu udávali tempo hry a nebyť skvelých alebo doslova famóznych zákrokov ich ukrajinského legionára v bráne, mohlo sa skóre pokojne otočiť. Najprv zneškodnil gólovú strelu kapitána V.Kapušian Geriho Dozsického a po následnom rohovom kope a hlavičke Repovského už všetci videli loptu v sieti. No zase ten Liutnianskyi. Vytiahol zákrok roka. Ten reflex, odraz, pohotovosť. „Ako žaba na Morskom oku v najlepších rokoch….“

Ani záverečný nápor V.Kapušian už vyrovnanie nepriniesol. Pavlovce n/U v druhom polčase sklamali. Až príliš sa uspokojili s polčasovým vedením, čo sa im nakoniec mohlo vypomstiť. Remíza v tomto stretnutí by bola spravodlivejšia. Pavlovciam nad Uhom gratulujeme k víťazstvu a k postupu do finále.

Spartak Medzev – Pokrok SEZ Krompachy 2:3 (1:1) G: Dzúrik 2 – Čekan 2, Jochman.

V druhom semifinálovom stretnutí sa na umelej tráve v Moldave nad Bodvou v miestnom botanickom „Popovič Parku“ stretli Medzev a Krompachy. Súboj aktuálneho lídra štvrtej ligy JUH z Medzeva a treťoligistu z Krompách sľuboval veľmi dobrý zápas. Krompachy sa už v 10.minúte ujali vedenia gólom Čekana. Zverenci Milana Lalkoviča sa z inkasovaného gólu veľmi rýchlo otriasli a Dzúrikom v 22. minúte vyrovnali. Do kabín obe mužstva odchádzali za nerozhodného stavu 1:1. Aj druhý polčas začali lepšie „Jochmanovci“ z Krompách, ktoré už z trénerskej lavičky nevedie Rastislav Ďorď. A bol to opäť Čekan, ktorý v 57. minúte naklonil misku váh opäť na stranu treťoligistu z Krompách. Medzev sa však nevzdával. Ich aktivitu korunoval vyrovnávajúcim gólom opäť Dzúrik a tak v 75. minúte bol stav vyrovnaný Dzúrik – Čekan 2:2. Keď sa pomaly ale isto všetci s blížiacim sa koncom stretnutia pripravovali na penaltový rozstrel, tak si „slovo“ zobral syn predsedu Krompách Ferka Jochmana -František Jochman mladší. Ten v 88. minúte svojim gólom poslal Krompachy do finále Krajskej futbalovej ligy. Sláva víťazom – česť porazeným. Medzevu prajeme všetko dobre v ceste za postupom do tretej ligy a Krompachom gratulujeme k postupu do finále!

Finále Krajskej futbalovej ligy sa uskutoční v nedeľu 17.marca 2019 o 11:00 v „Popovič Aréne“ v Moldave nad Bodvou. Na otázku či sa bude hrať toto finále na umelej alebo prírodnej tráve nám správca štadióna Vladimír Popovič, po ktorom je aj štadión pomenovaný dnes povedal: „S najväčšou pravdepodobnosťou sa finále Krajskej ligy bude hrať na umelej tráve. V najbližších dňoch má totiž v Moldave n/B pršať. Verím však, že aj napriek tomu si cestu na štadión nájde čo najviac ľudí a nenechá si tak vychutnať vyvrcholenie tejto výbornej súťaže!“ ...dodal na záver pán Popovič..

V piatok v ďalšom článku teda nazrieme do kuchýň oboch finalistov Pavloviec nad Uhom a Krompách….

Prečítané: 144x