Začala sa Krajská futbalová liga

11.02.2019, Marcel Eperješi
[doc]Začala sa Krajská futbalová liga - článok.pdf

  

Do projektu Krajskej futbalovej ligy (KFL) – Zimný pohár predsedu sa zapojilo 93 družstiev, ktoré odohrajú celkom 190 stretnutí.

Krajská futbalová liga odštartovala slávnostným výkopom v Moldave nad Bodvou za účasti predsedu Košického samosprávneho kraja 

(KSK) Rastislava Trnku, predsedu Východoslovenského futbalového zväzu (VsFZ) Richarda Havrillu a ďalších čestných hostí.


image

  

„Veľmi nás teší, že môžeme poskytnúť kvalitnú zimnú prípravu futbalovým mužstvám, ktoré pôsobia v súťažiach riadených oblastnými futbalovými zväzmi a Východoslovenským futbalovým zväzom. Takáto súťaž v našom kraji chýbala a hráči začínali s tréningami po dlhšej prestávke až na jar. Okrem toho kluby stoja tieto súťaže nemalé finančné prostriedky,“ uviedol košický župan Rastislav Trnka.

image

  

„Ja ako športovec a človek, ktorý sa celý život venuje športu, sa veľmi teším zo založenia takejto futbalovej súťaže. Mužstvá pôsobiace v nižších ligách budú mať možnosť zimnej prípravy a môžu sa zviditeľniť, čo je nepochybne pozitívny krok. Aj preto som nemohol vynechať prvý zápas a odštartovanie Krajskej futbalovej ligy a verím, že tento prvý ročník bude úspešný,“ povedal bývalý tréner slovenskej reprezentácie Ján Kozák.

Do pilotného projektu Krajskej futbalovej ligy sa prihlásilo 93 mužstiev súťaží III., IV. a V. ligy, čo je takmer polovica klubov pôsobiacich v súťažiach Východoslovenského futbalového zväzu a Oblastných futbalových zväzov (ObFZ). Celkovo odohrajú 190 stretnutí.

„Podľa počtu prihlásených družstiev bol zvolený najefektívnejší model organizácie KFL. Tímy pôsobiace v súťažiach VsFZ budú hrať skupinovým systémom a družstvá ObFZ zase vyraďovacím, teda pohárovým systémom,“upresnil Havrilla.

Prvý zápas sa odohral na ihrisku s umelým povrchom v Moldave nad Bodvou, kde sa stretli tímy MFK Spartak Medzev a FC Lokomotíva Košice B. Víťaza Zimného pohára predsedu sa dozvieme 24. marca. Všetky zápasy sa odohrajú na ihriskách s umelou trávou v mestách Spišská Nová Ves, Moldava nad Bodvou, Košice, Trebišov, Michalovce a v maďarskom Sátoraljaújhely. Podrobný rozpis zápasov si verejnosť môže pozrieť na webovej stránke futbalnet.sk a facebookovej stránke „Krajská futbalová liga“.

„Našim cieľom je rozhýbať náš kraj vytvorením fungujúceho modelu krajských súťaží a rozšíriť futbal na miesta, kde sa nehráva, alebo už zanikol. Už na jar preto pripravujeme Jarný pohár pre stredné školy a v lete bude KFL pokračovať turnajom pre neregistrovaných hráčov,“ uzavrel Trnka.

Prečítané: 52x