29.01.2020, Lucia Pivarníková

Zimná časť Krajskej futbalovej ligy pokračovala počas uplynulého víkendu úvodnými zápasmi aj v ďalších skupinách

29.01.2020, Lucia Pivarníková

Zimná časť Krajskej futbalovej ligy pokračovala počas uplynulého víkendu úvodnými zápasmi aj v ďalších skupinách.

- slávnostný otvárací zápas 2. ročníka Krajskej futbalovej ligy zvládla lepšie omladina Lokomotívy Košice

- za Čaňu nastúpil aj legionár zo španielska – 19. ročný Mikel Albisu. Mikel je skromný chlapec, študuje v Košiciach medicínu a do Čane ho na polročné uvoľnili z FC Košice.

- už dve kolá majú za sebou skupine „E“ a „F“. Aj druhé kolo bolo na UT v Spišskej n/V a v Michalovciach bohaté na góly. Až 19 ich padlo v „Bečarik Arene“ a 16 gólov padlo v „St.Nicolaus Arene“ v Michalovciach.

- v drese minuloročného víťaza Krajskej futbalovej ligy Pavloviec nad Uhom, sa v ich úvodnom zápase druhého ročníka KFL objavil aj bývalý slovenský futbalový reprezentant Dušan Sninský.

- „horúco“ bolo v úvodnom kole v „D“ skupine v „Szalaba Arene“ v Moldave n/B. Diváci tam boli svedkami v dvoch stretnutiach až troch červených kariet! ( a to ešte nehrali Čečejovce, ktoré tiež vedia občas „zaiskriť“ :) )

- prekvapenie sa zrodilo v „C“ skupine. Perín v „Szalaba Arene“ celkom nečakane zdolal štvrtoligovú Geču.

- čo sa dialo v „Čižmar Group G“ v „Rusnak Arene“ v Trebišove. To vám presne, odborne a objektívne zhrnie tréner Rastislav „Plachetoni“ Plachetka!

- na umelej tráve, ktorú vlastnými rukami a možnosťami postavil u našich južných susedoch v Maďarsku tamojší premiér Viťo Orban sa diali veci, dokonca paranormálne javy!

- úvodné kolo v skupine „B“ na UT Janigovej sa odohrá až 1.2.2020

Nech sa páči. Slovo dostali samotní krstní otcovia jednotlivých skupín, ktorí ochotne a bez mihnutia oka poskytli pre čitateľov svoj pohľad. Áno! Futbal musí spájať, chlapi ďakujeme!

Skupina „A“ Havrilla Group, UT Janigova ( KVP Arena)

Výsledky 1. kola

Košická Nová Ves – Kalša 0:4 (0:2)
Lokomotíva Košice – Čaňa 5:3 (4:3)
voľno – Ťahanovce

Krstný otec skupiny, šedá eminencia futbalu v Čani – Rudolf Rentko (tohto pána pozná celé Slovensko aj pod prezývkou – KILI!“ )

„ Zápas nášho celku s Lokomotívou Košice bol zároveň otváracím súbojom druhého ročníka tejto podľa mňa celkom dobrej myšlienky. Lenže úvod zápasu sme vôbec nezachytili a už v 1. minúte sme inkasovali. Bol to prvý zápas po dlhej zimnej odmĺke, resp. prestávke. Robili sme v zápase dosť veľa chýb. Súper podnikal nebezpečné protiútoky. Streliť Čani 5 gólov to sa predsa nevidí a nestáva každý deň! To ale tak vôbec nemuselo byť. Aj keď sme v zápase dvakrát prehrával, tak sme dokázali otočiť vývoj tohto duelu a razom sme viedli 3:2. Boli sme na koni a v tej chvíli nás bolo plné ihrisko a hra bola plne v našej réžii. Potom sme však prestriedali, prestali sme hrať a inkasovali sme tri góly. Mladíci z Lokomotívy Košice nás predčili v kondičnej pripravenosti a rovnako tak v bojovnosti. K víťazstvu im gratulujem a prajem všetko dobré.
V našom celku sa predstavila aj zahraničná posila zo Španielska. Mladý Mikel Albisu ma veľmi milo prekvapil. Nato, že prakticky nepozná žiadneho nášho hráča, k čomu treba prirátať aj rečovú bariéru, podal jeden z najlepších výkonov. Myslím, si že to bude pre Čaňu veľká posila.

Najväčším favoritom skupiny je treťoligová Kalša. Tá v prvom stretnutí proti Košickej n/V potvrdila rolu favorita. Svojmu súperovi na čele s novou útočnou útočnou Jánom Novákom nedala absolútnu šancu a zdolala ho jasne 4:0.“

Skupina „H“ Magyarország Group, UT Satoraljaujhely (Orban Arena)

Výsledky 1. kola

Veľké Kapušany - Budkovce 1:2 (1:1)
Čičarovce – Streda nad Bodrogom 4:3 (2:1)
Malý Horeš – Čierna nad Tisou 5:4 (0:4)

Krstný otec skupiny, generálny sekretár ObFZ Trebišov – Július Dušek

„ Ako prvé sa za štátnou hranicou odohralo stretnutie V. Kapušany – Budkovce. Konfrontácia michalovských družstiev priniesla očakávaný výsledok, keď Budkovčania zvíťazili o jeden gól v pomere 1:2. Som zvedavý, čo prinesie jar v podaní V. Kapušian. Podľa zostavy trénera Janka Gajdoščíka v príprave to zatiaľ nevyzerá príliš ružovo. Budkovčania nevedú zemplínsku 5. ligu náhodou. Ide však iba o začiatok prípravného obdobia, všetko sa len začína.
V stretnutí Čičarovce – Streda n/B. (4:3), ma zaujala nie výšková, ale najmä váhová prevaha niektorých borcov Čičaroviec. Pri dvoch-troch z nich vyzeral aj „stredanský“ Csaba Toronyi ako perfektne trénovaný dorastenec. Zostava na futbalnete udáva, že Stredu n/B zdolali 9 statoční. No neviem, mne sa za tých pár minút, čo som tam bol, zdalo, že vidím jedenástich. Nedokonalosť nového systému a prípravné obdobie robia svoje…

Najväčšiu prestrelku prinieslo podvečerné stretnutie dvoch rivalov z juhu nášho okresu. Čierna nad Tisou po polhodine hry viedla už 4-gólovým rozdielom. Malý Horeš totiž dovtedy zahodil svoje 2-3 „tutovky“. Čierna n/T rutinérsky zakončovala a vyzeralo to, že Zoli Illés z MaléhoHoreša, bude musieť zavolať väčší autobus... Napokon však prišlo k veľkému obratu. Ľubo Godarský prestriedal, no hlavne Malý Horeš vytiahol doslova esá z rukáva. Zrazu bolo na ihrisku behavejšie družstvo, ktoré chvíľami pripomínalo boršanskú Olympiu v najlepších časoch! Pár minút pred koncom bol obrat dokonaný. Malý Horeš si dokonca mohol na konci dovoliť zahodiť penaltu po „panenkovsky“. Autorovi však zabudli povedať, že „dloubák“ musí aspoň doletieť do bránky. Záverečný stav teda bol Čierna n. T. – M. Horeš 4:5 po polčase 4:0. To už hej… „

„C“ skupina „Popovič Group“ UT Moldava nad Bodvou (Szalaba Arena)

Výsledky 1. kola

Geča – Perín 0:2 (0:2)
voľno – Rožňava
voľno – Medzev

Krstný otec skupiny, manažér FK Geča, Martin Palenčar.

„ Vzhľadom k tomu, že som mal počas víkendu menší výpadok pamäte, tak som o zhodnotenie poprosil môjho zástupcu a to predsedu FK Perín – Ferka Piklu.

František Pikla, predseda FK Perín

„ Zápas proti Geči hodnotím veľmi pozitívne, pretože to bol prvý zápas po dlhej zimnej prestávke a hlavne v čase tvrdej zimnej prípravy. Napriek tomu mal tento úvodný zápas našej skupiny svoju kvalitu a hral sa v dobrom tempe. Zo začiatku brankári oboch mužstiev nemali veľa práce, ale postupne sme našim pressingom a iniciatívou prinútili súpera robiť chyby a tak padol aj prvý gól. Napriek tomu, že nám chýbalo dosť hráčov, hlavne najlepší strelec a kapitán mužstva Koribanič, či záložník Šuster a stopér Lochman, tak hráči čo boli na ihrisku predvádzali kvalitnú hru, ktorú svojim krásnym druhým gólom okorenil Biroš. Aj v druhom polčase mala hra dobré tempo. Naše mužstvo nepúšťalo súpera prakticky do žiadnych šancí a keď nejaké boli, tak ich vyriešila s prehľadom hrajúca obrana na čele s brankárom Vinterom. So zápasom som spokojný a ďakujem aj súperovi z Geče za korektnú hru. Teší ma,ž e sa nikto nezranil a obe mužstvá odohrali skutočne kvalitný zápas.“

Skupina „D“ Borovský Group, UT Moldava nad Bodvou ( Szalaba Arena)

Výsledky 1. kola

Poproč – Dvorníky/ Včeláre 0:2 (0:2)
Seňa – Kokšov – Bakša 3:3 (2:1)
voľno – Čečejovce

Krstný otec skupiny, manažér TJ Maratón Seňa, Marián Čonka

„ V oboch prvých zápasoch KFL tejto skupiny bolo vidieť, že ide o zápasy po dlhšej pauze. Prvé polčasy sa hrali v dobrom tempe, v druhom však to troška opadlo, keďže hráči ešte nemajú po prestávke toľko natrénované. Dvorníky po výhre nad Popročom potvrdili, že su papierovými favoritmi skupiny. V druhom zápase to mala Seňa výborne rozohrané, keď vyhrávala nad Kokšov Bakšou 2-0. Nakoniec sa však zápas skončil 3-3. Uvidíme ako dopadnú ďalšie zápasy, ale pravdepodobne pôjde o vyrovnanú skupinu. Zaujímavosťou sú aj tri červené karty v dvoch zápasoch, aj keď ide v podstate o prípravný turnaj. „

Skupina „E“ Brezovej Group, UT Spišská Nová Ves ( Bečarik Arena)

Výsledky 2. kola

Spišské Vlachy – Rudňany 3:1 (3:1)
Kluknava – Olcnava 3:5 (1:1)
Hrabušice – Nálepkovo 3:4 (1:1)
voľno – Harichovce

Krstný otec skupiny, starosta a manažér OŠK Rudňany, Rastislav Neuvirth

„ Prvý polčas stretnutia štvtoligistov zo Spišských Vlachov a nášho celku z Rudňan bol z oboch strán fajn,mal výborne tempo, každé družstvo chvíľu diktovalo hru a dokázalo sa dostať do šancí, ktoré však ostali nepremenené. Zlom v zápase nastal v závere polčasu, kedy súper dostal červenú kartu. Od tohto momentu sme akoby stratili koncepciu hry, prestali sme behať a ťažko sa dostávali za obranu súpera. Naopak náš súper sa stiahol na svoju polovicu ihriska, začal dominovať či už v defenzívnych alebo ofenzívnych súbojoch a vyrážal do nebezpečných protiútokov. Takto dokázal vybojovať aj štandardné situácie, po ktorej jednej z nich aj padol prvý gól. Odvtedy sme sa začali v ofenzíve trápiť ešte viac a Spišské Vlachy zaslúžene trestali naše straty. Škoda červenej tej karty, nakoľko zápas ozaj spĺňal atribúty aj tretej ligy, najmä čo sa týka nasadenia. Z našej strany bol druhý polčas veľmi zlý.
Olcnava aj v druhom ročníku tejto veľmi dobrej zimnej súťaže dokazujem že je akési turnajové mužstvo. Opäť zažíva tak ako aj pred rokom veľmi dobrý štart do turnaja, keď zdolala Kluknavu hokejovým výsledkom 5:3 a je na čele našej skupiny. Veľa gólov padlo aj v treťom zápase, keď Hrabušice nestačili na Nálepkovo, ktorému podľahla tesne 3:4. Teším sa na ďalší priebeh našej skupiny a verím, že sa ešte o prvé miesto aj napriek ostatnej prehre, športovo pobijeme.“

Skupina „G“ Čižmár Group, UT Trebišov ( Rusnak Arena)

Výsledky 1. kola

Kráľovský Chlmec - Vojčice 2:0 (0:0)
Krišovská Liesková – Úpor 1:1 (1:1)
Nacina Ves – Vinné 0:1 (0:0)

Krstný otec skupiny, bývalý tréner Čane, Veľkého Horeša či Parchovan, trebišovčan Rastislav Plachetka

„ V prvom stretnutí trebišovskej „G“ skupiny, nastúpili proti sebe piatoligista z Vojčíc a štvrtoligista z K. Chlmca. Obe mužstvá boli od svojich tréner veľmi dobre pripravené po taktickej stránke, keď pekne zužovali hru vysúvaním svojich obrán, čo bolo dôkazom futbalovej moderny. Aj keď K. Chlmec mal lepšiu medzihru, tak bránku Vojčíc v prvom polčase prakticky ani neohrozili. Hrali zruba len po 16 -tku. Vojčičania boli zas priamočiarejší a vytvorili si minimálne 3 až 4 čisté gólové príležitosti. Ak by polčas viedli 3:0, tak by asi ani nikto nenamietal. Neviem čo sa stalo s mužstvami v polčasovej prestávke. Chlmčania vybehli na druhý polčas ako vymenení. Začali viac behať, hrali kolmejšiš smerom dopredu a tak už narobili trochu vzruchu v súperovej 16 - tke. Napokon sa im podarilo dva krát skórovať a nastrelili aj brvno. Vojčice napriek absenciám štyroch kľúčových hráčov (Žofčák, Čižmár, Sárik, Schäfer), zanechali proti súperovi vyššieho rangu sympatický dojem, čo pre nich môže byť odrazovým mostíkom do ďalšej práce.

V druhom stretnutí sa stretli rivali z 5. ligy Zemplínskej a to mužstva Úpora a Krišovskej Lieskovej. Obe mužstvá sa snažili hrať útočný futbal. Bol to typický prvý prípravný zápas po dlhej zimnej prestávke. Hralo sa hore-dole v priemernom tempe, čo bolo aj adekvátne začiatku prípravy. Nikto z mužstiev neprehral, hráči si schuti zabehali a napokon sa aj zmierlivo rozišli po výsledku 1:1.

V treťom zápase, vlastne „derby“ stretnutí dvoch michalovských družstiev chýbalo obom celkom viacero hráčov. Vinné došlo aj s novým mladým ambícióznym trénerom Martinom Blahutom, ktorého fanúšikovia poznajú predovšetkým ešte ako hráča z viacerých klubov na Zemplíne. Aj pri tomto stretnutí platí to, čo som spomínal pri predchádzajúcom zápase. Mužstva sa snažili zahrať si futbal a tak isto to bol pre nich taký prvý typický prípravný zápas. Vinnému sa podarilo skórovať v druhom polčase ostrostrelcom Lakatošom, takže domov z Trebišova odchádzali o čosi spokojnejší a a víťaznú premiéru na trénerskom poste tak zažil aj nový tréner.“

Skupina „F“ Sabol Group, UT Michalovce ( St. Nicolaus Arena)

Výsledky 2. kola

Pavlovce nad Uhom – Sobrance 4:3 ( 1:2)
Močarany – Topoľany 2:6 (1:4)
Lastomír – Petrovce n/L 0:1 (0:1)
voľno – Strážske

Krstný otec skupiny, predseda ŠTK ObFZ Michalovce a manažér ŠK Strážske, Marek Michlovič

„Naše mužstvo malo v druhom kole Krajskej futbalovej ligy voľno a tak sa spoločne pozrime na zápasy hrané na UT v Michalovciach. Do hry v zápase Pavlovce n/U – Sobrance zasiahol aj bývalý slovenský futbalový reprezentant Dušan Sninský. Prvý polčas ale viedli Sobrance, no minuloročný víťaz KFL napokon tento svoj úvodný zápas otočil v druhom polčase vo svoj prospech a tak si do tabuľky pripísal prvé tri body, ktoré sú pre Pavlovce n/U veľmi dôležité, nakoľko Sobrance sú jedným z favoritov tejto skupiny. Darí sa Topoľanom. A hlavne strelecky. Veď zverenci trénerskej dvojice Eštok – Feňuš nastrieľali za úvodné zápasy úctyhodných 13 gólov. V druhom zápas si poľahky poradili s Močarnmi, ktoré porazili vysokým hokejovým výsledkom 6:2. Posledný zápas skupiny mal aj prívlastok takého malého „derby“ dvoch odvekých piatoligových rivalom Lastomíra a Petroviec n/L. Lastomíru sa v druhom ročníku tejto zimnej súťaže zatiaľ vôbec nedarí. Aj v druhom zápase ťahali zverenci hrajúceho trénera Tomáša Kiša za kratší koniec. Petrovciam n/L podľahli najtesnejším rozdielom 1:0.“

Najbližší program:

„A“ skupina UT Janigová (KV Arena), 26.1.2020 (nedeľa)

12:00
Ťahanovce – Lokomotíva Košice
14:30
Čaňa – Košická Nová Ves
voľno: Kalša

„C“ skupina UT Moldava n/B (Szalaba Arena), 25.1.2020 (sobota)

14:00
Rožňava – Geča
voľno: Perín
voľno: Medzev

„D“ skupina UT Moldava n/B (Szalaba Arena), 26.1.2020 (nedeľa)

14:00
Dvorníky/Včeláre – Seňa
16:00
Čečejovce – Poproč
voľno – Kokšov/Bakša

„E“ skupina UT Spišská n/V (Bečarik Arena), 26.1.2020 (nedeľa)

12:30
Olcnava – Spišské Vlachy
14:30
Nálepkovo – Kluknava
16:30
Harichovce – Hrabušice
voľno: Rudňany

„F“ skupina UT Michalovce (St. Nicolaus Arena), 26.1.2020 (nedeľa)

12:00
Topoľany – Pavlovce n/U
14:00
Petrovce n/L – Močarany
16:00
Strážske – Lastomír
voľno: Sobrance

„G“ skupina UT Trebišov (Rusnak Arena), 26.1.2020 (nedeľa)

14:00
Vojčice – Nacina Ves
16:00
Úpor – Vinné
18:00
Kráľovský Chlmec – Krišovská Liesková

„H“ skupina UT Satoraljaujhely (Orban Arena), 26.1.2020 (nedeľa)

12:00
Budkovce – Malý Horeš
14:00
Streda nad Bodrogom – Čierna nad Tisou
16:00
Veľké Kapušany - Čičarovce

Prečítané: 238x