Hostia si pripísali už tretie víťazstvo po sebe.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Skalica 1:3 (1:1)

Góly: 35. Niarchos - 10. Černek, 58. Smékal, 80. Morong

Rozhodovali: Marhefka – Štofik, Čajka, ŽK: Arevalo Acosta, Vaško, Niarchos - Matejov, Podhorin

Michalovce: Frelih - Magda (81. Šimko), Dzotsenidze, Volanakis, Bahi - Vaško, Danko (71. Karasjuk) - Marcin (81. Adekunle), Bednár (Arevalo Acosta), Van Kessel - Niarchos

Skalica: Junas - Krčík, Ranko, Podhorin, Černek (82. Haša) - Hrádecký, Mášik - Morong, Dani Alves (87. Baumgartner), Matejov (71. Gaži) - Smékal (87. Sobczyk)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom zápase zápase 6. kola skupiny o udržanie sa v Niké lige.

Dosiahli tým tretie víťazstvo po sebe, ktorým si upevnili priebežnú 9. priečku v celkovej tabuľke. Michalovce sú na 11. mieste, znamenajúcom baráž, o tri body za Košicami.

Hostia išli do vedenia v 10. minúte, keď hostia využili nedôraz domácej defenzívy po rohovom kope a Černek hlavou otvoril skóre.

V 35. minúte Van Kessel vysunul Niarchosa, ktorý si poradil s Podhorinom a prekonal aj brankára Junasa - 1:1.

Kľúčový moment zápasu priniesla 59. minúta, v ktorej domáci prišli o loptu v strede poľa a po Černekovej prihrávke si Smékal poradil s brankárom Frelihom - 1:2.

Michalovčania v závere riskovali, viackrát sa dostali do sľubnej streleckej pozície, ale defenzívu súpera sa im nepodarilo prekonať.

Naopak, v 80. minúte Morong potrestal Vaškovu chybu a zblízka upravil na konečných 1:3.