Anglický celok domáci zápas nezvládol, od gréckeho súpera inkasoval štyri góly

Futbalisti Olympiakosu Pireus sa tešia z gólu.
Futbalisti Olympiakosu Pireus sa tešia z gólu. (Autor: TASR/PA via AP)
TASR|2. máj 2024 o 23:13

Futbalisti Fiorentiny si do odvety vytvorili jednogólový náskok.

BRATISLAVA. Futbalisti Olympiakos Pireus zvíťazili v prvom semifinále Európskej konferenčnej ligy na pôde Aston Villy 4:2.

Za hostí si pripísal čistý hetrik Ayoub El Kaabi, ktorý strelil úvodné tri góly svojho tímu.

Úlohu favorita potvrdila naopak Fiorentina, ktorá zdolala Burggy 3:2. Hostia hrali od 61. minúty bez vylúčeného Raphaela Onyediku.

El Kaabi prvýkrát skóroval v 16. minúte, ďalší gól pridal tesne pred polhodinou hry a hetrik zavŕšil úspešnou penaltou krátko po prestávke.

Tento presný zásah na priebežných 3:2 bol nakoniec víťazný. Jeho tím sa tak priblížil k historicky prvému finále v pohárovej Európe.

Fiorentina prišla dvakrát o vedenie, Bruggy vyrovnali na 2:2 paradoxne po vylúčení Onyediku.

Domáci však využili početnú prevahu v nadstavení, keď skóroval M'Bala Nzola po troch minútach pobytu na ihrisku.

V prípade postupu bude florentský tím vo finále EKL druhý rok za sebou, vlani nestačil v Prahe na West Ham 1:2.

Európska konferenčná liga - 1. zápasy semifinále:

Aston Villa - Olympiakos Pireus 2:4 (1:2)

Góly: 45.+1. Watkins, 52. Diaby - 16., 29. a 56. El Kaabi (tretí z 11 m), 67. Hezze ŽK: Diaby - Rodinei

Rozhodovali: Guida - Meli, Peretti (všetci Tal.)

Aston Villa: Olsen - Cash, Lenglet, Konsa, Digne - Rogers (74. Duran), McGinn, Luiz, Diaby (84. Iroegbunam) - Watkins, Bailey (85. Zaniolo)

Olympiakos: Tzolakis – Rodinei, Retsos, Carmo, Ortega (46. Richards) – Hezze, Iborra, Chiquinho – Podence (70. Horta), El Kaabi, Fortounis

ACF Fiorentina - Club Bruggy 3:2 (2:1)

Góly: 5. Sottil, 37. Belotti, 90.+1. Nzola - 17. Vanaken (z 11 m), 63. Thiago. ŽK: Gonzalez, Martinez Quarta - Jackers. ČK: 61. Onyedika (po 2. ŽK

Rozhodovali: Oliver - Burt, Cook (všetci Angl.)

Fiorentina: Terracciano – Dodo, Martinez Quarta, Ranieri, Biraghi – Arthur (70. Lopez), Bonaventura (88. Barák) – Gonzalez, Beltran (70. Ikone), Sottil (52. Kouame) – Belotti (88. Nzola)

Bruggy: Jackers – Sabbe, Spileers (90.+3. Ordonez), Mechele, Meijer – Skóraš (65. Nielsen), Odoi (90.+3. Balanta) , Onyedika, Jutgla (79. Vetlesen) – Vanaken - Thiago

Pavúk play-off Európskej konferenčnej ligy

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Konferenčná liga»Anglický celok domáci zápas nezvládol, od gréckeho súpera inkasoval štyri góly