Kapitán Petr Vrána preberá majstrovskú trofej.
Kapitán Petr Vrána preberá majstrovskú trofej. (Autor: X / Tipsport extraliga)

Siedme finále rozhodlo až druhé predĺženie.

Pardubice - Třinec 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 40. Vála - 25. Vrána (Kundrátek, Hudáček), 84. Cienciala (Daňo)

/stav série: 3:4/

PARDUBICE. Hokejisti HC Oceláři Třinec získali piaty titul v českej extralige za sebou a šiesty celkovo.

V rozhodujúcom siedmom finále play off zvíťazili na ľade HC Dynamo Pardubice 2:1 po druhom predĺžení a v celej sérii triumfovali 4:3 na zápasy.

Víťazný a zlatý gól strelil v 84. minúte David Cienciala. Asistenciu si pripísal Marko Daňo.

"Oceliari" získali piaty titul v sérii, pri všetkých bol slovenský útočník Vladimír Dravecký. Ďalší Slováci v kádri Třinca Miloš Roman a Patrik Hrehorčák získali s klubom svoj štvrtý titul.

Po tretí raz bol pri ňom obranca Martin Marinčin a útočník Daňo. Druhý raz sa z trofeje tešil Libor Hudáček a premiérovo Viliam Čacho.

Fotogaléria z osláv titulu Třinca v českej hokejovej extralige

Zo striedačky opäť viedol mužstvo ako asistent hlavného trénera Zdeňka Motáka ďalší Slovák Vladimír Országh. V kádri hostí nastúpili ich krajania Richard Pánik, Matej Paulovič a Peter Čerešňák.

Třinec napodobnil Vsetín, ktorý tiež získal päťkrát za sebou majstrovský titul (1994/95 až 1998/99).

"Oceliari" sa so šiestimi trofejami celkovo vyrovnali tiež Vsetínu. Hudáček so 16 bodmi (6+10) vyhral produktivitu vyraďovačky.

Priebeh zápasu

I. tretina

Prvú veľkú šancu mal v 9. minúte hosťujúci Martin Růžička, ale Roman Will podržal svoj tím.

V polovici prvej tretiny zahrozili aj Pardubice, Ondřej Vála naskočil z trestnej lavice, no Ondřej Kacetl si z jeho pokusom poradil.

Oba tímy sa v ďalšom priebehu prvej časti pozorne strážili, gólových šancí bolo málo.

II. tretina

Obhajca titulu sa presadil v 25. minúte, keď strelu Tomáša Kundrátka počas presilovej hry tečoval kapitán Petr Vrána a puk skončil za Willom.

Slovenský útočník Libor Hudáček krátko na to pripravil veľkú šancu pre Davida Ciencialu, ktorý mal pred sebou prázdnu bránu, ale v rozhodujúcej chvíli netrafil puk.

Víťaz základnej časti mohol vyrovnať, dostal dve početné výhody, no neuspel.

Najbližšie bol v druhej presilovke Richard Pánik, jeho strela však skončila na žŕdke a nepotrestal tak faul Vladimíra Draveckého.

Pardubice pokračovali v aktivite a dočkali sa sedem sekúnd pred koncom druhej časti, Ondřej Vála prekvapil strelou od modrej čiary Kacetla.

III. tretina

V treťom dejstve sa čakalo na chybu, ktorá mohla rozhodnúť o víťazovi zápasu.

Domáci mohli skórovať vo vlastnom oslabení, Jan Mandát však nepretlačil puk do siete. Duel dospel za stavu 1:1 do predĺženia.

Predĺženie

Hrdinom mohol byť v 67. minúte Patrik Hrehorčák, ale nedokázal zasunúť puk za brankára Willa.

Rozhodujúci okamih prišiel v čase 83:51 min, keď Cienciala našiel Daňa na útočnej modrej čiary, ktorý mu prihrávku vrátil a útočník tretej formácie prekonal Willa pomedzi betóny.

"Bolo to ťažké, zvládli sme to ako tím. Oslavovať budeme poriadne," povedal Cienciala bezprostredne po zápase.

"Je to famózne, titul nikdy neomrzí. Tento rok sme si to veľmi vydreli. Tento tím je silný zvnútra, mali sme veľa zranených hráčov, no aj tak sme to zvládli," povedal Martin Růžička, ktorý vyhral siedmy titul v extralige.