Slovenskí parahokejisti.
Slovenskí parahokejisti. (Autor: Facebook Slovenský paralympijský výbor)
TASR|3. mar 2024 o 00:10

Slovenskí reprezentanti nestačili iba na Česko.

VARESE. Slovenskí reprezentanti v parahokeji obsadili na medzinárodnom turnaji v talianskom Varese druhú priečku. V sobotňajšom finále podľahlo slovenské mužstvo favorizovanému Česku 0:2.

Slováci na ceste do finále zaznamenali v skupine dve víťazstvá a jednu prehru. Na úvod turnaja nestačili na Čechov (1:3), následne však zdolali Kórejskú republiku (4:3) a aj domáci výber (3:1).

V piatkovom semifinále si opäť poradili s Talianmi (4:3 pp), no v boji o prvenstvo im reparát vo federálnom derby nevyšiel. Turnaj bol generálkou pred májovými MS v kanadskom Calgary.

Turnaj štyroch krajín v parahokeji - Varese (Taliansko):

Finále:

Slovensko - Česko 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Semifinále:

Slovensko - Taliansko 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Góly Slovenska: Ligda 2, Ferenčík, Stašák

Skupinová fáza:

Slovensko - Česko 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Gól Slovenska: Joppa

Slovensko - Kórejská republika 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

Góly Slovenska: Joppa 3, Večerek

Slovensko - Taliansko 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Pripravujú sa na MS. Slovenskí parahokejisti obsadili na medzinárodnom turnaji druhé miesto