Žiadne prekvapenie nedopustili. City rozhodlo o výhre už v prvom polčase

Kevin De Bruyne oslavuje gól. (Autor: TASR/AP)

Dvomi gólmi prispel k výhre Phil Foden.

Premier League - 29. kolo

Brighton & Hove Albion - Manchester City 0:4 (0:3)

Góly: 26. a 34. Foden, 17. De Bruyne, 62. Alvarez

LONDÝN. Úradujúci anglický futbalový majster Manchester City zvíťazil vo štvrtkovej dohrávke 29. kola Premier League na ihrisku Brightonu hladko 4:0.

Dosiahol štvrtý ligový triumf za sebou a posunul sa v tabuľke na druhé miesto o dva body pred FC Liverpool. Na vedúci Arsenal stráca bod, ale v porovnaní s konkurentmi má zápas k dobru.

Hostí poslal v 17. minúte do vedenia Kevin De Bruyne, ešte v prvom polčase dvakrát skóroval aj Phil Foden.

"Citizens" mali zápas plne pod kontrolou, po hodine hry zvýraznil víťazstvo Julian Alvarez. Brighton čaká na výhru v lige už päť zápasov, figuruje naďalej na 11. priečke.

Tabuľka Premier League

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Žiadne prekvapenie nedopustili. City rozhodlo o výhre už v prvom polčase