Sergej Bobrovskij predviedol jeden z najkrajších zákrokov sezóny.
Sergej Bobrovskij predviedol jeden z najkrajších zákrokov sezóny. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|24. apr 2024 o 06:35

Bobrovskij v úvodných dvoch stretnutiach chytil 38 zo 42 striel.

SUNRISE. Hokejisti Floridy Panthers zvíťazili aj v druhom domácom zápase série prvého kola proti Tampe Bay Lightning. Vyhrali 3:2 po predĺžení.

V oboch doterajších stretnutiach predviedol brankár "panterov" Sergej Bobrovskij sebaisté výkony. Strelci "bleskov" s ním majú problémy.

Najnovšie dokázal, že mu nie sú cudzie ani senzačné zákroky, keď sa zdá všetko stratené.

V druhom zápase o tom presvedčil obrancu Lightning Matta Dumbu. Keď Tampa v druhej tretine vyrovnala z 0:2 na 2:2, mal Dumba ohromnú šancu dokonať obrat.

Do útočnej tretiny na začiatku 35. minúty vošiel Cirelli, ktorého strelu zablokoval súperov obranca. Puk sa však odrazil od zadného mantinelu na druhú stranu, kde bol Steven Stamkos. Kapitán namiesto strely volil prekvapivú a veľmi presnú prihrávku. Bobrovskij už ležal na ľade, no stihol sa zodvihnúť a naslepo zadnou časťou ľavej ruky zasiahnuť.

Išlo o jeden z jeho 21 zásahov v tomto zápase. Dovedna v úvodných dvoch stretnutiach série pochytal 38 striel a inkasoval štyri góly.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Ako to chytil?! Brankár Floridy zastavil nemožné a zabránil Tampe otočiť zápas